הצטרפו אלינו

תביעת אובדן כושר עבודה קרן פנסיה

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד

אובדן כושר עבודה הינו כיסוי ביטוחי אשר קיים לא רק בביטוחי מנהלים ובביטוחי חיים, אלא גם בקרנות הפנסיה השונות, והוא מכונה גם "פנסיית נכות". במאמר הבא נסביר קצת יותר מהי פנסיית נכות, מתי היא משולמת וכל הדברים שחשוב לדעת לגבי תביעת אובדן כושר עבודה וקרן הפנסיה שלכם.

 

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה?

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד לשלם לעמית החבר בקרן פנסיה, קצבה חודשית במקרה שהוא איבד את כושרו לעבוד עקב מחלה או תאונה, והוא אינו מסוגל להמשיך לעבוד ולהתפרנס עקב כך. ביטוח זה אמור להקל על העמית ועל בני משפחתו, לספק לו תחליף הכנסה ולסייע לו לשמור על רמת חיים נאותה.

 

מהי הגדרת "נכה" בקרן פנסיה?

על פי תקנון קרן הפנסיה המקיפה, שהוא התקנון האחיד בקרב קרנות הפנסיה החדשות, הגדרת "נכה" היא:

"עמית מבוטח שלפחות 75% מכושרו לעבוד נפגע מחמת מצבו הבריאותי, וכתוצאה מכך אינו מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו במשך תקופה העולה על 90 ימים קלנדריים רצופים".

חשוב לדעת, בקרנות הפנסיה קיימת תקופת אכשרה של 60 חודשים, שמשמעה, במקרים בהם העמית איבד את כושרו לעבוד במהלך 5 השנים הראשונות להצטרפותו לקרן, כתוצאה ממחלה שכבר הייתה קיימת בעת הצטרפותו לקרן הפנסיה, הוא לא יהיה זכאי לפנסיית נכות והוא ייאלץ להמתין עד תום 5 השנים.

 

אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה – תגמולים

גובה פנסיית הנכות המקסימאלית בקרן פנסיה, הוא שיעור של 75% משכרו של העמית, שעבורו שולמו הפרשות לקרן. בכל מקרה, גובה פנסיית הנכות במקרה של אובדן כושר עבודה, נקבע בהתאם לאחוזי הנכות, גילו של העמית, שיעור הפרשתו לקרן, גובה שכרו והמסלול אותו בחר להשקיע את הכספים המופרשים לקרן הפנסיה.

בתקופת תשלום פנסיית הנכות, יהיה העמית פטור מתשלום ההפרשות החודשיות ששילם, החל ממועד היותו באובדן כושר עבודה וכל עוד הוא מצוי באובדן כושר עבודה.

 

מתי משולמת קצבת הנכות?

קרן הפנסיה תתחיל לשלם לעמית את פנסיית הנכות בחלוף 90 ימים מהמועד הקובע לנכות כפי שנקבע על ידי רופא הקרן, והתשלום יהיה רטרואקטיבי עבור 90 הימים הראשונים. תשלום פנסיית הנכות יימשך כל עוד העמית מוכר כנכה, וזאת עד למועד הגעתו לגיל פרישה מעבודה, כאשר החל ממועד זה יהיה זכאי לקצבת פנסיה חודשית.

קיימות קרנות פנסיה המעניקות קיצור של תקופת תשלום פנסיית הנכות מ-90 ימים -60 ימים, כך שהעמית יהיה זכאי לפנסיית נכות החל מהיום ה-61, כולל תשלום 60 הימים הראשונים באופן רטרואקטיבי.

 

תביעת אובדן כושר עבודה קרן פנסיה נדחתה – האם ניתן לערער?

במקרה שקרן הפנסיה דחתה את תביעתו של העמית לפנסיית נכות, בהסתמך על החלטת רופא הקרן, העמית יוכל להגיש ערעור על ההחלטה בפני ועדה רפואית עררים, כאשר לרוב ניתן להגיש ערעור בתוך 90 ימים ממועד החלטת רופא הקרן. הערעור יידון בפני ועדה רפואית לעררים המורכבת משלושה רופאים, כאשר העמית יהיה רשאי לזמן לועדה הרפואית לעררים, מומחה רפואי מטעמו שיהווה חלק מהרכב הועדה.

החלטת הועדה הרפואית לעררים היא סופית, והעמית יוכל לערער עליה לבית הדין לעבודה בשאלה משפטית בלבד, וזאת תוך 45 ימים ממועד קבלת החלטת הועדה הרפואית לעררים.

 

מהי תקופת ההתיישנות של תביעת אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה?

תקופת ההתיישנות להגשת תביעת פנסיית נכות הינה תקופה בת 3 שנים, המתחילה להימנות במועד איבד העמית את כושרו לעבוד המכונה "קרות מקרה הביטוח". חשוב לדעת שבתביעות פנסיית נכות, מכיוון שמקרה הביטוח מתרחש מדי יום ביומו, הרי שמדובר בעילה מתמשכת, ולכן תקופת ההתיישנות מתחילה להימנות מדי יום ביומו ביחס לאותו היום, וזאת כל עוד מתקיים מקרה הביטוח והעמית מצוי באובדן כושר עבודה. לדוגמה, אם מקרה הביטוח אירע בתאריך 01/01/2023, אזי בתאריך 01/01/2026 תתיישן התביעה, באופן שכל יום שיחלוף מעבר ל-3 שנים ולא נתבע בגינו אובדן כושר עבודה בתוך ה-3 שנים, יתיישן.

 

החשיבות של ייעוץ עם עורך דין המתמחה בתביעות אובדן כושר עבודה וקרנות פנסיה

לצערנו, דווקא ברגעי האמת בהם אנו זקוקים לתמיכה כלכלית, קרנות הפנסיה מערימות קשיים ומתנערות מלשלם בתירוצים מתירוצים שונים, כגון שהעמית אינו עונה על הגדרת "נכה" בקרן הפנסיה, או שהעמית סבל כבר מהבעיה הרפואית בעת הצטרפותו לקרן ולכן קיימת תקופת אכשרה של 5 שנים ועוד סיבות, שלרוב העמית אינו יודע להתמודד מולן, והוא מתייאש ומוותר.

בשל כך, חשוב מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין אובדן כושר עבודה, מיומן ומקצועי, אשר מתמחה בתחום הביטוח והפנסיה. מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בביטוח ופנסיה כבר בשלב הראשון שלפני הגשת תביעת פנסיית הנכות, ועוד לפני שהעמית פונה לקרן הפנסיה.

עורך דין מיומן ומקצועי ידע לבחון את המסמכים הרפואיים אשר מצויים בידי העמית ומצביעים על אובדן כושר עבודה, יפנה את העמית לקבלת מסמכים רפואיים נוספים והשלמת מסמכים במידת הצורך, ימלא יחד עם העמית את טופסי התביעה ועוד. באמצעות נקיטת צעדים מקצועיים ומחושבים, עורך דין פנסיית נכות יוכל לסייע לעמית לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר בזמן הקצר ביותר.

 

תביעת אובדן כושר עבודה קרן פנסיה
תביעת אובדן כושר עבודה קרן פנסיה

 

הצלחת תביעת קרן הפנסיה בגין אובדן כושר עבודה – לסיכום

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד, הנן עורכות דין וותיקות ובעלת ניסיון רב של כשני עשורים בתחום ביטוח אובדן כושר עבודה ופנסיה, הן מכירות היטב את כל תקנוני הפנסיה הסבוכים והמורכבים, יודעות להתמודד באופן מקצועי ויסודי מול הטענות המועלות על ידי קרנות הפנסיה בעת דחייתן את תביעות פנסיית הנכות, לרבות ייצוג בבתי הדין לעבודה, ומעניקות יחס אישי וצמוד ללקוחותיהם.  הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו, עוה"ד לביטוח לאומי חדיד – הלד.  אנחנו כאן בשבילכם!

אהבתם? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
תאונה בבית ספר
תאונה בבית ספר

תאונות בבית הספר הן אירועים בלתי צפויים שבהם תלמידים, מורים או אנשי צוות אחרים נפצעים או ניזוקים בזמן שהם נמצאים בשטח בית הספר או משתתפים

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה לנכה
פטור ממס הכנסה לנכה

מדינת ישראל והרשויות מסייעות לאנשים שהוכרו כבעלי נכות ומעניקה להן הנחות והטבות שונות שעוזרות להם להתמודד עם חיי היום יום. אחת מההטבות היא פטור ממס

קרא עוד »
זכויות תשושי נפש
זכויות תשושי נפש

מחלות רבות מזוהות עם אוכלוסיית הגיל השלישי: סרטן, דימנציה, סרקופוניה ( דלדול שרירים ), אוסטאופורוזיס ועוד. אך ישנה מחלה שלא "מדברים" עליה בתקשורת והמודעות אליה

קרא עוד »
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה

רבים מאיתנו יודעים כי במידה והיינו מעורבים בתאונת עבודה, עומדת בפנינו הזכות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולבקש קצבת נכות מעבודה. אך עבור עובדים שנפגעו

קרא עוד »
אל תלחמו לבד!
הערכת תביעה ללא התחייבות
לקוחות ממליצים
מצוין
5.0
עורכות הדין עינב וחלי תודה תודה ועוד פעם תודה על כל מה שעשיתם ועוד עושים עבורי. הינכן בעלי יחסי אנוש מעולים, יכולת הקשבה ומענה מקצועי לכל שאלה. אני ממליץ לכל הזקוק לעזרת עו״ד לפנות אליכן.
לאחר עיכוב של יותר משלוש שנים בתביעת נזקי גוף מסיבות של עורכי דין אחרים, ניגשתי לעינב המקסימה שלא ויתרה ובמקצועיות שאין כמותה, ליוותה אותי עד רגע קבלת העברה לחשבון.פשוט כיף לדעת שיש על מי לסמוך!
חדיד + הלד..עורכות דין..מקצועיות אנושיותטיפול מהיר וצמודיחס אישי...רוצה להודות לכם אל השירות המקצועי...ממליצה בחום😍😍😍😍.לאה ס...
עו"ד רחל חדיד יצגה אותי למעלה מ 10 שנים בהצלחות רבות. עו"ד רחל מקצועית עניינית, אוזן קשבת, סבלנות, מסבירה על כל שלב בייצוג, כשמשאירים הודעה חוזרת ללקוח, חייכנית, אין לי שום ספק שכל הלקוחות יהיו מרוצים.בהזדמנות זו מאחל לה ולכל הצוות והמשכן החדש שלה בראשונים ראשון לציון, מאחל לכולם חג שמח, שנה טובה, שנה של שגשוג. אושר, בריאות ואריכות ימים.
עורכות הדין רחלי ועינב מקצועיות מאוד, יחסי אנוש מעולים, יודעות ועושות את העבודה. ממליצה מאוד כל מי שצריך עורך דין זו הכתובת.
עורכת הדין רחל חדיד ועורכת הדין עינב הלד מציעות ללקוחותיהן ניסיון משמעותי בדיני נזיקין. שתיהן בעלות עשרות שנות ניסיון והתדיינות משפטית בנזקי גוף, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית (גם במקרים של נתיחה שלאחר המוות) ומספקות משאבים מקיפים שיעזרו לך, כלקוח, גם נגד ארגונים שהאדם מן היישוב עשוי לחשוב שהם "גדולים עליו". ובכן, לא. היחס הוא אישי, השירות הוא איכותי והמענה על שאלות הוא מעל ומעבר למקצועי.
אז אני חייבת לפרגן מכל הלב לעו"ד עינב הלד. מעבר לטיפול המקצועי והידע שהפגינה, היא אישה מדהימה! מהרגע שפניתי אליה היא הייתה סבלנית,אכפתית, קשובה, חושבת, משתפת ודואגת. הכל עם החיוך הנפלא שלה שעובר גם בשיחת טלפון. תודה לבורא עולם שהפגיש בנינו! מאחלת לה ולשותפתה שפע ברכה והצלחה! יישר כוח!
ממליצה בחום על שירותיהן של עו"ד עינב הלד ורחל חדיד. עינב ליוותה אותי במהלך כל התקופה בה נלחמנו בגוף המאמלל הידוע בשם ביטוח לאומי, דאגה לי בכנות אמיתית, שמרה איתי על קשר מתמיד, אפילו כאבה בכאבי.בסופו של דבר, עינב השיגה עבורי לא רק את הקצבה אליה אני זכאית, אלא גם סכום חד"פ נוסף בעבור שנה אחורה, סכום שלא ציפיתי לקבל ולא חשבתי שבכלל אפשרי שאקבל.לסיכום, מדובר בעורכות דין מצוינות בעלות רמת רגישות גבוהה מאד(דבר אשר מצוין עבור מתמודדי נפש) שבאמת מבצעות את עבודתן על הצד הטוב ביותר.
תפילתי אליך בורא יקר, הענק לרחל חדיד ועינב הלד ולמשפחותיהן הצלחה ומאור מוביל דרך. הענק מאורך הזוהר, הענק להן הצלחה ומאור כגודל טוב ליבן הגדול וכגודל פינת הלב העוטפת, כגודל הנתינה שהן מעניקות לכל אדם באשר הוא . מנצחיותך המוארת בורא יקר תפילתי לרחל ועינב מפינת ליבי יחד עם אורך. אמן 🙏
עינב ורחל המהממות,תודה רבה לכן על כל העזרה והמסירות שליוויתן אותי בכלהתהליך במקצועיות רבה ובזכותכן קיבלתי את כל מה שמגיע לי. יישר כח גדול! שתמשיכו ותצליחו בהמשך הדרך
עו"ד רחל חדיד יצגה אותנו בערעור מול בטוח לאומי.הייתה מקסימה, קשובה, איכפתית, סבלנית וזמינה לאורך כל הטיפול. ייצגה אותנו בצורה מקצועית ורהוטה. תודה שבזכותך קיבלנו את מה שהגיע לנו.
רחל ועינב תודה רבה לכן על הכל אתן עזרתן לי במהירות וביעילות מירבית תוך זמן קצר להשיג לי את זכיותי ואני אמליץ על השירות המקצועי והאדיב שקיבלתי מכן בכל מקוםאין עליכן תודה רבה על הכלבברכה ,אסף סימון
אני כותבת כדי להמליץ על עינב הלד כעורכת דין יוצאת דופן לצרכיך המשפטיים. היה לי העונג לעבוד עם עינב והתרשמתי מהיסודיות מהמקצועיות, המומחיות והמסירות שלה להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור.עינב הלד בעלת ניסיון עשיר בתחום המשפט, היא הפגינה בעקביות הבנה עמוקה של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, כמו גם מחויבות חזקה להגנה על האינטרסים של הלקוח. היא תמיד הייתה זמינה לענות על שאלות, לספק הנחיות ולהציע ייעוץ אסטרטגי לאורך כל מהלך התיק.בנוסף לידע והכישורים המשפטיים שלה יש לעינב גם כישורי תקשורת יוצאי דופן. היא מסוגלת להסביר בבירור מושגים ונהלים משפטיים מורכבים בצורה קלה להבנה.בסך הכל, אני לא יכולה להמליץ מספיק על עינב אני בטוחה שהיא תיהיה נכס לכל מי שזקוק לייצוג משפטי.
הייתי רוצה להגיד שהתהליך עם עינב היה מאוד מיקצועי והנושא היה מאוד רגיש ופשוט היא ידעה איך לגשת אליו ובכלל שמדובר בילדה האכפתיות וגישה משנה הכולתודה רבה לך עינב היקרה שנדע רק טוב שיהיה לכן בהצלחה❤️
אני נכה צה״ל אשר נפצעתי בפיגוע ירי וימים נלחמתי על החיים שלי הצלחתי לחזור לחיים וקבלתי צל״ש ועיטור המופת על תפקודי באירוע נתקלתי בבעיה מול חברת הראל עורכת הדין חדיד ומשרדה עזרו לי מאוד באופן מקצועי וליווי אישי תוך התחשבות במצבי הלא פשוט תודה לכם על הכל והרבה בזכותכם המשכתי לחיות בכבוד ממליץ לכול אדם שנתקל בבעיות כאלו שייוצג על ידי המשרד שלכם שאלוהים יברך אותם אמן
עו"ד רחל חדיד הינה מקצועית בחסד עליון ובעלת ניסיון רב שבא לידי ביטוי בין היתר בידע רב ובתשובות מדוייקות שעוזרות לך להבין את המצב המשפטי לאשורו. כל זאת בנוסף להיותה אנושית ומקסימה.מומלצת מכל הלב.
מזל טוב ובהצלחה רבה במשרד החדשומדהים שלכן בעזריאלי רשלצ" שלכן,ובהזדמנות זו הביע את תודתי הרבה לרחלי חדיד עוד הדין שבזכותה המיקצועית זכיתי להכרה הוגנת בנכותי המוצדקת לאחר מאבק עיקש שלא צלח ללא הייצוג שלך מול המוסד לביטוח לאומי💪🙏👑
רחל מייצגת אותי בנושא תאונת דרכים,קודם לכל רחל משדרת מקצועיות אמינות ולא פחות חשוב אנושיות, אני יודעת בביטחון שהיא עושה הכל כדי להצליח.ממליצה בחום
הכרתי את עינב וחלי דרך חברים,התרשמתי מאוד מהןעורכות דין ברמה גבוהה, מאוד מקצועיות, הסבירו לי בצורה מאוד ברורה ומובנת את הדברים. הוגנות מאוד והכי חשוב אנושיות.ממליצה בחום רב
עורכת הדין רחלי חדידכשאנו מחפשים עו״ד טוב אנו מחפשים אדם שישמור עלינו , שיגן עלינו ועל הזכויות שלנו. שיבין אותנו….עו״ד שילמד את האירוע את הבעייה ויידע לסכם ולהציג את החומרים בשבילך , שילחם עבורך ויגן עליך ועל הזכיות שלך.עו״ד רחלי חדיד, היא שילוב, אישה מדהימה אישה חדה, חריפות, מקצועית עם חשיבה יצירתית, אנושית, נעימה איכפתית עיניינית לצד היותה רגישה מאד, קשובה ביותר ישרה עם טוב לב וסבלנות רבה.תודה רחלי יקרה, על שנתיים בו את מלווה אותנו בהליך לא פשוט מורכב מאוד …תודה על הייעוץ הליווי וההכוונה , את נדירה! מוכשרת מקצועית, יסודית, בעלת ניסיון רב, פועלת תמיד בתיאום מלא עם הלקוח, וכל זאת בשקיפות מלאה ואמינות בלתי מתפשרת. דואגת ללקוחותיך וזמינה בכל שעה.אנחנו בשלבי סיום של ההליך המשפטי ואין לנו ספק שהוא יוכתר בהצלחה בע״ה ואין ספק שזה הרבה בזכותך .רחלי ההליך ארוך והיית שם לאורך כל הדרך עם ייעוץ מדהים ומקצועיות עד אין סוף.היכולת שלך לקחת את האירוע בסבלנות רבה לפשט אותו ולתת פתרון והכוונה נובע ממקצועיות וידע שיש לך!!!בנוסף את גם אישיות מדהימה ותומכת.אני ממליצה עלייך בחום ואני סמוכה ובטוחה שבמידה ואזדקק שוב ליעוץ משפטי אפנה רק אלייך.את יודעת להכווין לייעץ והכל מתוך מקום של הכלה,ידע,ניסיון, כישרון ויושרה מקצועית !המשיכי כך! חסרים עו״ד כמוך בתחוםמעריכה אותך מאוד💖שרה כהן
החוויה שלי מול עו"ד עינב הלדאני עובד איתה בשוטף על תיק תאונה.חייב לציין: השירות,היחס,הדאגה הם בסדר ראש עדיפויות אצלה! מקצוענית במקסימום.מודה לך על דר נעימה ואנושיתממליץ בחום כי אצלה תקבלו ביטחון ושקט נפשיואת הטיפול הכי טוב ואכפתי.מודה לך על כל הדרך ואמליץ עליך לכל המכרים שלי:)
ברצוני לומר תודה,תודה שהאמנם ,תמכתם ובעיקר שהייתם שם.תודה שמעבר לדפים ראיתם אותי קודם כל כאדם.תודה על הליווי החם והמחבק לאורך כל הדרך,תודה על הליווי החם האכפתיות והדאגה .מאחל לכם הצלחה במשרד החדשירון אלימלך
האמת..אין מספיק מקום לכתוב הכל.."עו"ד עינב הלד" ייצגה אותי בתיק שרבים מעו"ד שהתייעצתי..אמרו לי "אתה בבעיה גדולה" ולא התלהבו לקחת את הייצוג בתיק. כשהגעתי למשרד של עינב..הרגשתי שאני במקום טוב. עינב האמינה בתיק שהצדק ייעשה וכך היה. 3 שנים של מאבק וייצוג ברמה הכי גבוהה ..תוך ניהול של דיונים בבתי משפט מול מומחים מטעם התביעה , הצליחה עינב במיקצועיותה ובנחישות רבה להביא פסק דין של זכייה לטובתי והוצ' משפט.אני רוצה לציין שעינב לאורך כל הדרך הייתה קשובה, דייקנית, חרוצה..ואישיות כמו שלה,מקצוענות ויידע רב מביאה להצלחה!תודה רבה עינב. אני בטוח שתצליחי ..כי מגיע לך!ממליץ בחום על עו"ד עינב הלד.רונן טסי.
עורכות דין תותחיות! מייצגות את אמא שלי בתאונה שעברה, מעניקות יחס וליווי אישי, מקצועיות, אנושיות, נותנות את מלוא התמיכה, תודה על הכל! עצה אישית ממני - לא לחשוב פעמיים, לא תצטערו!
היי אני מירי סלאמה רוצה להודותו ולומר כמה מילים לעורכת דין מס אחד.חלי חדיד היקרה .טיפלה בתיק שלי במשך שלוש שניםטיפלה בצורה הכי טובהולך חלי היקרה רוצה להודות לך על מסירותך המלאה ועל השירות המקצועיתמיד דאגת לומר לי מירי יהיה בסדר ואני באותו רגע האמנת לך.ובאמת שעשית את הכל בכדי שנגיע להסכם הכי טוב שיש .באמת שלא יכולתי לבקש עורכת דין יותר טוב מזה .אז חלוש היקרה השם ישמור אותך ותמשיכי לעשות את עבודתך הנאמנהישר כחבאהבה ענקית מירי סלאמה
עינב היקרה , ברכות לרגל משרדך החדש.מודה לך על כל הטוב והצדק שעשית עבורי.כל לקוח שיכנס למשרדך יזכה בשירות וזמינות שאין שניים לו .תודה רבה על הכל .נתנאל
עינב עורכת דין מקצועית אנושית וסבלנית.טיפול וליווי צמוד. היתה קשובה אליי מאוד.תמיד היה לי מענה מהיר על כל שאלה.אני ממליצה עליה בחום!!!
js_loader
עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד
רוצה להתייעץ עם עו״ד לגבי המקרה שלך?
השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות

תפריט נגישות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 39 ביקורות
×
js_loader