הצטרפו אלינו

רשלנות רפואית באבחון סרטן

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד

סרטן הוא שם כולל לקבוצת מחלות בהן התאים המרכיבים את הרקמות ואת האיברים גדלים בצורה בלתי מרוסנת הגורמת לפגיעה משמעותית בניהול אורח חיים תקין ואף עלולה להוביל לסכנת חיים וממוות. גברים ונשים עלולים לחלות במחלה זו וקיים הבדל בין סוגי הסרטן הפוגעים בכל אחד מהם.

סוגי סרטן נפוצים אצל נשים סוגי סרטן נפוצים אצל גברים
סרטן השד סרטן הריאות
סרטן הריאות סרטן הכבד
סרטן המעי הגס סרטן הקיבה
סרטן צוואר הרחם סרטן המעי הגס
סרטן הקיבה סרטן הערמונית

היות ובכל שנה מאובחנים אלפי גברים ונשים במחלה זו ולגילוי המוקדם יש תרומה מהותית להצלת חיים, בחרנו להרחיב על רשלנות רפואית באבחון סרטן.  

 

גילוי מוקדם של סרטן אכן מציל חיים

הסיסמא, גילוי מוקדם מציל חיים, אינה קלישאה אלא אמת לאמיתה. רבות ממחלות הסרטן כמו סרטן השד, סרטן המעי הגס וסרטן צוואר הרחם, משנות את פניהן על ציר הזמן כך שאבחון מאוחר בשלבים מתקדמים של המחלה עלול להוביל תוצאה בלתי הפיכה מבחינה רפואית. היות וקיים קושי בגילוי מוקדם של המחלה, קיימות תביעות רבות של רשלנות רפואית באבחון סרטן כה נפוצות.

 

רשלנות באי ביצוע אבחנה מבדלת

הקושי בגילוי המוקדם נובע מכך שהתסמינים הראשוניים של סוגי סרטן רבים עשויים להידמות למגוון מחלות חמורות פחות. כאשר מטופל מגיע אל הרופא עם תלונה כזו או אחרת, הרופא יעשה אבחנה מבדלת. הרופא יחשוב על כל המחלות שעלולות לגרום לחולה להרגיש כפי שהוא מרגיש. בהתאם למחלות שהוא יעלה על הדעת, הוא ישלח את המטופל לבדיקות שיבחינו האם אכן מדובר במחלות בהן חשד הרופא.

ככל שהולכות ומעמיקות הבדיקות ונשללות עוד ועוד מחלות, לבסוף נשארים הרופא והמטופל עם מחלה אחת מתוך הרשימה כסיבה היחידה למצב הבריאותי הלקוי עליו מתלונן המטופל.

במקרים של רשלנות רפואית של אבחנה מבדלת, רופא המשפחה או האונקולוג ככל הנראה לא העלו על הדעת כי התסמינים עליהם מתלונן המטופל מהווים אינדיקציה למחלה סרטנית. הם לא שלחו אותו לבדיקות המתאימות ויתכן שאף שהובילו למותו בעקבות האבחון השגוי. במקרים אלה, ניתן לתבוע את הרופא ו/או את המוסד הרפואי בגין רשלנות רפואית עקב אי ביצוע אבחנה מבדלת.

רשלנות רפואית באבחון סרטן ובדיקות סקר

אי הפניית מטופל לבדיקות סקר למרות התאמתו לבדיקות מבחינת גיל וגורמי סיכון גם כן עשויה להיות עילה לתביעת רשלנות רפואית. ישנן מחלות כגון סרטן המעי הגס וסרטן צוואר הרחם בהן ידוע על שינויים טרום סרטניים בגוף, דוגמת פוליפים המתגלים בקולונוסקופיה או תאים טרום סרטניים המתגלים באמצעות בדיקת הפאפ לצוואר הרחם.

בדיקות סקר ידועות ומוכחות כמצילות חיים ואי הפנייה המטופל לבדיקה על ידי הרופא במקרים מסוימים, תצדיק תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן.

 

רשלנות רפואית בבדיקות הדמיה

אי הפניית המטופל לבדיקות הדמיה למרות השתייכות לקבוצת סיכון או לאחר תלונות לגבי גושים חשודים ועקב תחושות כאלה ואחרות עשויה להוות גם כן עילה לתביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן השד.

גם כאשר בדיקת הדמייה בוצעה במועד, עדיין יכולה להיגרם רשלנות רפואית במידה והתוצאות פוענחו בצורה שגויה. גם אי גילוי המחלה בשל ההדמיה שבוצעה בצורה רשלנית וכתוצאה מכך לא אותרו שינויים סרטניים, עלול להוות בסיס לתביעת רשלנות רפואית.

 

רשלנות רפואית עקב אבחון מאוחר של מחלת הסרטן

החלק הארי של תביעות רשלנות רפואית באבחון סרטן מוגשות בשל איחור באבחון המחלה, כאשר הנזק בגינו מבוקש הסעד הוא "הדילוג" של החולה בין שלבי המחלה. רבות ממחלות הסרטן השונות מתאפיינות בשלב ראשוני בו אבחון מקדים ונכון מוביל לסיכויי החלמה גבוהים ועד שלב מתקדם בו סיכויי החלמה כבר נמוכים מאוד או אפסיים.

המשמעות העצומה של ההבדל מבחינת היכולת לטפל בסוגי טיפולים שונים ובהיקף הטיפול הנדרש מהווה נזק שיחסית קל להוכיח בתביעות מסוג זה.

 נזקים שנגרמו מדילוג בשלבי המחלה

כבכל תביעת רשלנות רפואית קיומה של עוולת רשלנות המזכה בפיצויי נזיקין עומדת על מעשה רשלני ונזקים הנובעים מקשר סיבתי ברור בין הטיפול הרפואי הלקוי ובין הנזק שנגרם למטופל. בתיקי רשלנות רפואית באבחון סרטן בית המשפט יבחן מהם הנזקים שנגרמו למטופל בשל הדילוג הכפוי שנגרם עקב הרשלנות בשלבי המחלה. לאור ה"הפרש" הזה ובשל האובדן של סיכויי ההחלמה הקשורים בכך ייקבע גובה הפיצוי.

 

התפקיד המרכזי של חוות דעת מרופא מומחה

בכל תביעת רשלנות רפואית, התובע נדרש לצרף חוות דעת רפואית של מומחה בתחום על מנת לבסס עילה לתביעה. בתביעות של מחלות סרטן מדובר בחוות דעת של אונקולוג ולעיתים אף כזה המתמחה בסוג הסרטן המסוים ממנו סובל התובע או ממנה סבל הנפטר במקרה שהתביעה מוגשת על ידי שאר בני משפחתו. מלבד הוכחת הקשר הסיבתי בין מעשה הרשלנות הרפואית באבחון סרטן ובין הנזקים, סוקר המומחה בחוות דעתו גם את השתלשלות המחלה ואופן הטיפול בה החל מהתחלה ועד ליום הגשת התביעה.

בחוות הדעת המומחה סוקר את דרכי האבחון המקובלים בהתאם לידע המקצועי הרלוונטי והקריטריונים והנהלים על פיהם הרופא הסביר מצופה לנהוג בבואו להמליץ על בדיקה נדרשת או הפנייה למומחה נוסף. כלומר המומחה ימצא את נקודת הכשל בטיפול הרפואי ויסביר כיצד הטיפול הרשלני מהווה חריגה מנורמות הטיפול המצופות. עוד הוא יסביר כיצד הטיפול הלקוי מהווה הפרה של חובת הזהירות ואי עמידה ברמת המיומנות המקצועית שהיה ניתן לצפות מהרופא הסביר בעת עבודתו בתחום רפואי זה.

 

התיישנות בתביעות רשלנות רפואית באבחון סרטן

תהליך הגשת תביעת רשלנות רפואית באבחון סרטן יכול להיות ממושך וכדאי להיוועץ בעורכת דין המתמחה ברשלנות רפואית, בסמוך ככל שניתן לקבלת האבחון. מבחינת דיני נזיקין ניתן להגיש את התביעה לבית המשפט כל עוד לא עברו 7 שנים ממועד האירוע הרשלני. גובה הפיצוי במקרים של איחור באבחנה של מחלת סרטן יכול להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר בהתאם להיקף הנזק ונתוני המטופל או הנפטר.

רשלנות רפואית באבחון סרטן
רשלנות רפואית באבחון סרטן

 

החשיבות של ליווי מקצועי ורגיש במקרי רשלנות רפואית באבחון סרטן

עורכות הדין במשרד חדיד – הלד מתמחות בתביעות רשלנות רפואית לרבות רשלנות רפואית באבחון סרטן לסוגיו. לצד ליווי רגיש ואנושי עורכות הדין במשרד יודעות להתנהל בתקיפות ובמקצועיות מול המחלקה המשפטית של הגופים הרפואיים וחברות הביטוח שלהם. עורכות הדין חדיד הלד נכונות למצות עבורכם את כל אפיקי הפיצוי, הן מחוץ לבית המשפט בהסכם פשרה והן במיצוי התביעה עד לקבלת פסק דין חלוט במידת הצורך. אל תהססו ליצור עמנו קשר, אנחנו פה למענכם ולשירותכם.

אהבתם? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
תאונה בבית ספר
תאונה בבית ספר

תאונות בבית הספר הן אירועים בלתי צפויים שבהם תלמידים, מורים או אנשי צוות אחרים נפצעים או ניזוקים בזמן שהם נמצאים בשטח בית הספר או משתתפים

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה לנכה
פטור ממס הכנסה לנכה

מדינת ישראל והרשויות מסייעות לאנשים שהוכרו כבעלי נכות ומעניקה להן הנחות והטבות שונות שעוזרות להם להתמודד עם חיי היום יום. אחת מההטבות היא פטור ממס

קרא עוד »
זכויות תשושי נפש
זכויות תשושי נפש

מחלות רבות מזוהות עם אוכלוסיית הגיל השלישי: סרטן, דימנציה, סרקופוניה ( דלדול שרירים ), אוסטאופורוזיס ועוד. אך ישנה מחלה שלא "מדברים" עליה בתקשורת והמודעות אליה

קרא עוד »
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה

רבים מאיתנו יודעים כי במידה והיינו מעורבים בתאונת עבודה, עומדת בפנינו הזכות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולבקש קצבת נכות מעבודה. אך עבור עובדים שנפגעו

קרא עוד »
אל תלחמו לבד!
הערכת תביעה ללא התחייבות
לקוחות ממליצים
מצוין
5.0
עורכות הדין עינב וחלי תודה תודה ועוד פעם תודה על כל מה שעשיתם ועוד עושים עבורי. הינכן בעלי יחסי אנוש מעולים, יכולת הקשבה ומענה מקצועי לכל שאלה. אני ממליץ לכל הזקוק לעזרת עו״ד לפנות אליכן.
לאחר עיכוב של יותר משלוש שנים בתביעת נזקי גוף מסיבות של עורכי דין אחרים, ניגשתי לעינב המקסימה שלא ויתרה ובמקצועיות שאין כמותה, ליוותה אותי עד רגע קבלת העברה לחשבון.פשוט כיף לדעת שיש על מי לסמוך!
חדיד + הלד..עורכות דין..מקצועיות אנושיותטיפול מהיר וצמודיחס אישי...רוצה להודות לכם אל השירות המקצועי...ממליצה בחום😍😍😍😍.לאה ס...
עו"ד רחל חדיד יצגה אותי למעלה מ 10 שנים בהצלחות רבות. עו"ד רחל מקצועית עניינית, אוזן קשבת, סבלנות, מסבירה על כל שלב בייצוג, כשמשאירים הודעה חוזרת ללקוח, חייכנית, אין לי שום ספק שכל הלקוחות יהיו מרוצים.בהזדמנות זו מאחל לה ולכל הצוות והמשכן החדש שלה בראשונים ראשון לציון, מאחל לכולם חג שמח, שנה טובה, שנה של שגשוג. אושר, בריאות ואריכות ימים.
עורכות הדין רחלי ועינב מקצועיות מאוד, יחסי אנוש מעולים, יודעות ועושות את העבודה. ממליצה מאוד כל מי שצריך עורך דין זו הכתובת.
עורכת הדין רחל חדיד ועורכת הדין עינב הלד מציעות ללקוחותיהן ניסיון משמעותי בדיני נזיקין. שתיהן בעלות עשרות שנות ניסיון והתדיינות משפטית בנזקי גוף, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית (גם במקרים של נתיחה שלאחר המוות) ומספקות משאבים מקיפים שיעזרו לך, כלקוח, גם נגד ארגונים שהאדם מן היישוב עשוי לחשוב שהם "גדולים עליו". ובכן, לא. היחס הוא אישי, השירות הוא איכותי והמענה על שאלות הוא מעל ומעבר למקצועי.
אז אני חייבת לפרגן מכל הלב לעו"ד עינב הלד. מעבר לטיפול המקצועי והידע שהפגינה, היא אישה מדהימה! מהרגע שפניתי אליה היא הייתה סבלנית,אכפתית, קשובה, חושבת, משתפת ודואגת. הכל עם החיוך הנפלא שלה שעובר גם בשיחת טלפון. תודה לבורא עולם שהפגיש בנינו! מאחלת לה ולשותפתה שפע ברכה והצלחה! יישר כוח!
ממליצה בחום על שירותיהן של עו"ד עינב הלד ורחל חדיד. עינב ליוותה אותי במהלך כל התקופה בה נלחמנו בגוף המאמלל הידוע בשם ביטוח לאומי, דאגה לי בכנות אמיתית, שמרה איתי על קשר מתמיד, אפילו כאבה בכאבי.בסופו של דבר, עינב השיגה עבורי לא רק את הקצבה אליה אני זכאית, אלא גם סכום חד"פ נוסף בעבור שנה אחורה, סכום שלא ציפיתי לקבל ולא חשבתי שבכלל אפשרי שאקבל.לסיכום, מדובר בעורכות דין מצוינות בעלות רמת רגישות גבוהה מאד(דבר אשר מצוין עבור מתמודדי נפש) שבאמת מבצעות את עבודתן על הצד הטוב ביותר.
תפילתי אליך בורא יקר, הענק לרחל חדיד ועינב הלד ולמשפחותיהן הצלחה ומאור מוביל דרך. הענק מאורך הזוהר, הענק להן הצלחה ומאור כגודל טוב ליבן הגדול וכגודל פינת הלב העוטפת, כגודל הנתינה שהן מעניקות לכל אדם באשר הוא . מנצחיותך המוארת בורא יקר תפילתי לרחל ועינב מפינת ליבי יחד עם אורך. אמן 🙏
עינב ורחל המהממות,תודה רבה לכן על כל העזרה והמסירות שליוויתן אותי בכלהתהליך במקצועיות רבה ובזכותכן קיבלתי את כל מה שמגיע לי. יישר כח גדול! שתמשיכו ותצליחו בהמשך הדרך
עו"ד רחל חדיד יצגה אותנו בערעור מול בטוח לאומי.הייתה מקסימה, קשובה, איכפתית, סבלנית וזמינה לאורך כל הטיפול. ייצגה אותנו בצורה מקצועית ורהוטה. תודה שבזכותך קיבלנו את מה שהגיע לנו.
רחל ועינב תודה רבה לכן על הכל אתן עזרתן לי במהירות וביעילות מירבית תוך זמן קצר להשיג לי את זכיותי ואני אמליץ על השירות המקצועי והאדיב שקיבלתי מכן בכל מקוםאין עליכן תודה רבה על הכלבברכה ,אסף סימון
אני כותבת כדי להמליץ על עינב הלד כעורכת דין יוצאת דופן לצרכיך המשפטיים. היה לי העונג לעבוד עם עינב והתרשמתי מהיסודיות מהמקצועיות, המומחיות והמסירות שלה להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור.עינב הלד בעלת ניסיון עשיר בתחום המשפט, היא הפגינה בעקביות הבנה עמוקה של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, כמו גם מחויבות חזקה להגנה על האינטרסים של הלקוח. היא תמיד הייתה זמינה לענות על שאלות, לספק הנחיות ולהציע ייעוץ אסטרטגי לאורך כל מהלך התיק.בנוסף לידע והכישורים המשפטיים שלה יש לעינב גם כישורי תקשורת יוצאי דופן. היא מסוגלת להסביר בבירור מושגים ונהלים משפטיים מורכבים בצורה קלה להבנה.בסך הכל, אני לא יכולה להמליץ מספיק על עינב אני בטוחה שהיא תיהיה נכס לכל מי שזקוק לייצוג משפטי.
הייתי רוצה להגיד שהתהליך עם עינב היה מאוד מיקצועי והנושא היה מאוד רגיש ופשוט היא ידעה איך לגשת אליו ובכלל שמדובר בילדה האכפתיות וגישה משנה הכולתודה רבה לך עינב היקרה שנדע רק טוב שיהיה לכן בהצלחה❤️
אני נכה צה״ל אשר נפצעתי בפיגוע ירי וימים נלחמתי על החיים שלי הצלחתי לחזור לחיים וקבלתי צל״ש ועיטור המופת על תפקודי באירוע נתקלתי בבעיה מול חברת הראל עורכת הדין חדיד ומשרדה עזרו לי מאוד באופן מקצועי וליווי אישי תוך התחשבות במצבי הלא פשוט תודה לכם על הכל והרבה בזכותכם המשכתי לחיות בכבוד ממליץ לכול אדם שנתקל בבעיות כאלו שייוצג על ידי המשרד שלכם שאלוהים יברך אותם אמן
עו"ד רחל חדיד הינה מקצועית בחסד עליון ובעלת ניסיון רב שבא לידי ביטוי בין היתר בידע רב ובתשובות מדוייקות שעוזרות לך להבין את המצב המשפטי לאשורו. כל זאת בנוסף להיותה אנושית ומקסימה.מומלצת מכל הלב.
מזל טוב ובהצלחה רבה במשרד החדשומדהים שלכן בעזריאלי רשלצ" שלכן,ובהזדמנות זו הביע את תודתי הרבה לרחלי חדיד עוד הדין שבזכותה המיקצועית זכיתי להכרה הוגנת בנכותי המוצדקת לאחר מאבק עיקש שלא צלח ללא הייצוג שלך מול המוסד לביטוח לאומי💪🙏👑
רחל מייצגת אותי בנושא תאונת דרכים,קודם לכל רחל משדרת מקצועיות אמינות ולא פחות חשוב אנושיות, אני יודעת בביטחון שהיא עושה הכל כדי להצליח.ממליצה בחום
הכרתי את עינב וחלי דרך חברים,התרשמתי מאוד מהןעורכות דין ברמה גבוהה, מאוד מקצועיות, הסבירו לי בצורה מאוד ברורה ומובנת את הדברים. הוגנות מאוד והכי חשוב אנושיות.ממליצה בחום רב
עורכת הדין רחלי חדידכשאנו מחפשים עו״ד טוב אנו מחפשים אדם שישמור עלינו , שיגן עלינו ועל הזכויות שלנו. שיבין אותנו….עו״ד שילמד את האירוע את הבעייה ויידע לסכם ולהציג את החומרים בשבילך , שילחם עבורך ויגן עליך ועל הזכיות שלך.עו״ד רחלי חדיד, היא שילוב, אישה מדהימה אישה חדה, חריפות, מקצועית עם חשיבה יצירתית, אנושית, נעימה איכפתית עיניינית לצד היותה רגישה מאד, קשובה ביותר ישרה עם טוב לב וסבלנות רבה.תודה רחלי יקרה, על שנתיים בו את מלווה אותנו בהליך לא פשוט מורכב מאוד …תודה על הייעוץ הליווי וההכוונה , את נדירה! מוכשרת מקצועית, יסודית, בעלת ניסיון רב, פועלת תמיד בתיאום מלא עם הלקוח, וכל זאת בשקיפות מלאה ואמינות בלתי מתפשרת. דואגת ללקוחותיך וזמינה בכל שעה.אנחנו בשלבי סיום של ההליך המשפטי ואין לנו ספק שהוא יוכתר בהצלחה בע״ה ואין ספק שזה הרבה בזכותך .רחלי ההליך ארוך והיית שם לאורך כל הדרך עם ייעוץ מדהים ומקצועיות עד אין סוף.היכולת שלך לקחת את האירוע בסבלנות רבה לפשט אותו ולתת פתרון והכוונה נובע ממקצועיות וידע שיש לך!!!בנוסף את גם אישיות מדהימה ותומכת.אני ממליצה עלייך בחום ואני סמוכה ובטוחה שבמידה ואזדקק שוב ליעוץ משפטי אפנה רק אלייך.את יודעת להכווין לייעץ והכל מתוך מקום של הכלה,ידע,ניסיון, כישרון ויושרה מקצועית !המשיכי כך! חסרים עו״ד כמוך בתחוםמעריכה אותך מאוד💖שרה כהן
החוויה שלי מול עו"ד עינב הלדאני עובד איתה בשוטף על תיק תאונה.חייב לציין: השירות,היחס,הדאגה הם בסדר ראש עדיפויות אצלה! מקצוענית במקסימום.מודה לך על דר נעימה ואנושיתממליץ בחום כי אצלה תקבלו ביטחון ושקט נפשיואת הטיפול הכי טוב ואכפתי.מודה לך על כל הדרך ואמליץ עליך לכל המכרים שלי:)
ברצוני לומר תודה,תודה שהאמנם ,תמכתם ובעיקר שהייתם שם.תודה שמעבר לדפים ראיתם אותי קודם כל כאדם.תודה על הליווי החם והמחבק לאורך כל הדרך,תודה על הליווי החם האכפתיות והדאגה .מאחל לכם הצלחה במשרד החדשירון אלימלך
האמת..אין מספיק מקום לכתוב הכל.."עו"ד עינב הלד" ייצגה אותי בתיק שרבים מעו"ד שהתייעצתי..אמרו לי "אתה בבעיה גדולה" ולא התלהבו לקחת את הייצוג בתיק. כשהגעתי למשרד של עינב..הרגשתי שאני במקום טוב. עינב האמינה בתיק שהצדק ייעשה וכך היה. 3 שנים של מאבק וייצוג ברמה הכי גבוהה ..תוך ניהול של דיונים בבתי משפט מול מומחים מטעם התביעה , הצליחה עינב במיקצועיותה ובנחישות רבה להביא פסק דין של זכייה לטובתי והוצ' משפט.אני רוצה לציין שעינב לאורך כל הדרך הייתה קשובה, דייקנית, חרוצה..ואישיות כמו שלה,מקצוענות ויידע רב מביאה להצלחה!תודה רבה עינב. אני בטוח שתצליחי ..כי מגיע לך!ממליץ בחום על עו"ד עינב הלד.רונן טסי.
עורכות דין תותחיות! מייצגות את אמא שלי בתאונה שעברה, מעניקות יחס וליווי אישי, מקצועיות, אנושיות, נותנות את מלוא התמיכה, תודה על הכל! עצה אישית ממני - לא לחשוב פעמיים, לא תצטערו!
היי אני מירי סלאמה רוצה להודותו ולומר כמה מילים לעורכת דין מס אחד.חלי חדיד היקרה .טיפלה בתיק שלי במשך שלוש שניםטיפלה בצורה הכי טובהולך חלי היקרה רוצה להודות לך על מסירותך המלאה ועל השירות המקצועיתמיד דאגת לומר לי מירי יהיה בסדר ואני באותו רגע האמנת לך.ובאמת שעשית את הכל בכדי שנגיע להסכם הכי טוב שיש .באמת שלא יכולתי לבקש עורכת דין יותר טוב מזה .אז חלוש היקרה השם ישמור אותך ותמשיכי לעשות את עבודתך הנאמנהישר כחבאהבה ענקית מירי סלאמה
עינב היקרה , ברכות לרגל משרדך החדש.מודה לך על כל הטוב והצדק שעשית עבורי.כל לקוח שיכנס למשרדך יזכה בשירות וזמינות שאין שניים לו .תודה רבה על הכל .נתנאל
עינב עורכת דין מקצועית אנושית וסבלנית.טיפול וליווי צמוד. היתה קשובה אליי מאוד.תמיד היה לי מענה מהיר על כל שאלה.אני ממליצה עליה בחום!!!
js_loader
עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד
רוצה להתייעץ עם עו״ד לגבי המקרה שלך?
השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות

תפריט נגישות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 39 ביקורות
×
js_loader