הצטרפו אלינו

סכום פיצוי תאונת עבודה  

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד

תאונת עבודה הינה אירוע לא נעים אשר במקרים מסוימים מותיר את העובד עם נזקים לטווח הקצר והארוך. במקרים בהם אירעה תאונת עבודה והעובד מעוניין להגיש תביעה, הוא יכול לפנות אל שני גורמים על מנת לקבל פיצוי. הגורם הראשון הוא כמובן המוסד לביטוח לאומי ואילו הגורם השני הוא חברת הביטוח של המעסיק. כמובן שהגשת תביעה נגד חברת הביטוח של המעסיק תלויה בכך שרכש ביטוח חבות מעסיקים. במידה והמעסיק לא רכש פוליסה זו, לא ניתן לתבוע אותו תביעת נזיקין בגין תאונת עבודה. 

 

סכום פיצוי תאונת עבודה מביטוח לאומי

בכל הנוגע לפיצוי מביטוח לאומי חשוב להבחין בין דמי פגיעה ומענק ובין קצבת נכות לאחר תאונת עבודה. דמי פגיעה ניתנים ב-3 החודשים הראשונים לאחר התאונה. חישוב דמי הפגיעה די פשוט לחישוב והוא כולל פיצוי תאונת עבודה בשיעור של 75% מהשכר הממוצע של העובד ב-3 החודשים שקדמו לתאונה. לדוגמא, עובד שהשתכר 10,000 ש"ח לפני תאונת העבודה, יהיה זכאי לפיצוי בסך של 7,500 ש"ח למשך שלושה חודשים.

בסמוך ככל הניתן לתאריך תאונת העבודה מומלץ לפנות אל עורך דין נזיקין על מנת לבסס כראוי את התביעה מול ביטוח לאומי, קרן הפנסיה, חברת הביטוח והמעסיק כבר בתחילת ההליך המשפטי.

 

מענק חד פעמי מביטוח לאומי עקב נכות נמוכה

לאחר 90 ימים מיום האירוע, יופסק תשלום דמי הפגיעה, כך שבמידה והעובד אינו יכול לשוב לעבודתו או שהוא מסוגל לעבוד במשרה חלקית עליו להגיש תביעה לגמלת נכות לאחר תאונת עבודה במוסד לביטוח לאומי. מי שביטוח לאומי הכיר בו כנפגע תאונת עבודה ונקבעה לו נכות בשיעור הנע  בין 10% ועד 19% יהיה זכאי למענק חד פעמי.  נוסחת החישוב של המענק היא כדלקמן:

( 43 חודשים ) X ( שכר 3 חודשי עבודה ) X  75% X ( שיעור אחוזי הנכות שנקבעו עבור התובע)  

על מנת להבין את סכום הפיצוי בנכות בשיעור בין 10% ל-19%, נציג שתי דוגמאות: כיצד יפוצה בעל נכות בשיעור של 10% ו19%  במידה ושכרו טרם הפגיעה עמד על 10,000 ₪ ולחילופין על שכר של 15,000 ₪.

דוגמא מספרית לגובה מענק פיצוי תאונת עבודה
שיעור אחוז הנכות / גובה השכר שכר 10,000 ₪ שכר 15,000 ₪
10% 32,250 ₪ 48,375 ₪
19% 61,275 ₪ 91,912.50 ₪

 

קצבת נכות מעבודה (תשלום קבוע חודשי)

נפגעי תאונת עבודה אשר אחוז הנכות שלהם נע בין % 20 ועד % 100 יהיו זכאים לקצבת נכות חודשית. נוסחת החישוב של הקצבה החודשית הינה:

75% מהשכר הקובע X אחוז הנכות אותו קבעה הוועדה

ראו דוגמא לגבי מי ששכרו היה 10,000 ₪, או 15,000 ₪ בממוצע לפני התאונה וכאשר נקבעו לו % 25, % 50 , % 75:

דוגמא מספרית לגובה קצבה חודשית תאונת עבודה
שכר 10,000 ₪ שכר 15,000 ₪
25% 1,875 ₪ 2,812.5 ₪
50% 3,750 ₪ 5,625 ₪
75% 5,625 ₪ 8,437.5 ₪

 

אין כפל פיצוי עם חברת הפנסיה

כעת, משהבנו כיצד מחושב הפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי, חשוב לדעת כי לא  ניתן לתבוע במקביל גם את חברת הפנסיה בגין אובדן כושר עבודה עקב תאונת העבודה. למעשה, חברת הפנסיה תקזז את גובה הפיצוי שהביטוח הלאומי כבר נתן לעובד, כך שכלל הפיצוי מחברת הפנסיה והביטוח הלאומי יחד לא יעלה על 75% משכרו של העובד טרם התאונה. ההגבלה נועדה בכדי למנוע ניצול לרעה של מתן הפיצויים ואיחור בחזרה לעבודה בגלל ההסתמכות על הפיצויים.

 

תביעת חברת הביטוח הפרטית

במידה ולעובד יש פוליסה פרטית של אובדן כושר עבודה, הוא יכול לתבוע גם את חברת הביטוח הפרטית  שלו. סכום פיצוי תאונת עבודה שיקבע לעובד, יהיה בהתאם לתנאי הפוליסה. חשוב לדעת כי ניתן למצות את הזכויות, הן מחברת הביטוח והן מהביטוח הלאומי, אך בשונה מהמקרה של חברת הפנסיה כאן יכול להיות כפל פיצוי.

הבדל נוסף בין הכיסוי הפנסיוני לעומת זה הביטוחי נוגע לספציפיות של אי כושר העבודה. חברת הפנסיה חייבת לפצות את מי שאיבד את יכולתו לעבוד בעבודה הנוכחית או בסוג עבודה הדומה לה. אך מול חברת הביטוח ניתן להיות יותר מדויקים, כך שיתקבל פיצוי בגין אובדן כושר עבודה לתפקיד הספציפי ובהתאם למאפייניו הייחודיים.

 

תביעת המעסיק בגין רשלנות

ניתן לקבל סכום פיצוי עקב תאונת עבודה גם מהמעסיק או מחברת הביטוח שלו כאשר התאונה הייתה תוצר של רשלנות מצד מקום העבודה, בין אם במעשה אקטיבי ובין אם במחדל. סכומי התביעה במקרים שכאלה הינם בהתאם לראשי נזק ממוניים ולא ממוניים בהתאם לחקיקה ולמקובל בתביעות נזיקין. מומלץ תחילה למצות את הזכויות מול ביטוח לאומי ורק לאחר מכן להמשיך בתהליך מיצוי הזכויות אל מול שאר הגופים.

כאשר מקום העבודה מחזיק בביטוח חבות מעבידים, המעסיק הרשלן ישלם לחברת הביטוח את ההשתתפות העצמית לה הוא מחוייב בפוליסה ואילו חברת הביטוח היא שתישא בפיצויים בגין תאונת העבודה.

 

פיצויים בשל תאונת עבודה – ראשי נזק ממוניים ולא ממוניים

ראשי נזק ממוניים מעניקים פיצוי לעובד בגין הפסדים כספיים שנגרמו לו עקב התאונה, ביניהם החזר הוצאות, הפסדי שכר לעבר, העסקת כח עזר, רכישת ציוד רפואי מיוחד וכן הלאה. ככל שאחוז הנכות גבוה יותר, כך סכומי הפיצוי בגין כל סעיף יהיה משמעותי יותר. ראשי נזק ממוניים כוללים גם את כל ההוצאות שציינו ומימונן בעתיד הקרוב והרחוק ובהתאם לתוחלת החיים הצפויה של העובד. כאב וסבל הם ראשי נזק לא ממוניים כאשר ראש נזק זה מאופיין בנוסחת חישוב קבועה הכוללת את גילו של התובע ביום התאונה כפול ימי האשפוז ואחוזי הנכות שנפסקו לו.

סכום פיצוי תאונת עבודה  
סכום פיצוי תאונת עבודה

 

ליווי מקצועי ורגיש מול הבירוקרטיה של ביטוח לאומי

במידה ונפגעתם בתאונת עבודה הדבר וודאי הופך עליכם את כל עולמכם. אנו מבינות את הקושי הנלווה לפגיעה ואת ההשפעה הרבה שיש לכך על שגרת חייכם. משרד עורכות דין חדיד- הלד מתמחה במיצוי זכויות מול הביטוח הלאומי וחברות הביטוח והפנסיה. עורכות הדין במשרד בעלות ניסיון רב בליווי תובעים כמותכם עד למיצוי כלל הזכויות מכל הגופים השונים. תנו לנו להשיג בעבורכם סכום פיצוי תאונת עבודה מקסימלי.

אהבתם? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
תאונה בבית ספר
תאונה בבית ספר

תאונות בבית הספר הן אירועים בלתי צפויים שבהם תלמידים, מורים או אנשי צוות אחרים נפצעים או ניזוקים בזמן שהם נמצאים בשטח בית הספר או משתתפים

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה לנכה
פטור ממס הכנסה לנכה

מדינת ישראל והרשויות מסייעות לאנשים שהוכרו כבעלי נכות ומעניקה להן הנחות והטבות שונות שעוזרות להם להתמודד עם חיי היום יום. אחת מההטבות היא פטור ממס

קרא עוד »
זכויות תשושי נפש
זכויות תשושי נפש

מחלות רבות מזוהות עם אוכלוסיית הגיל השלישי: סרטן, דימנציה, סרקופוניה ( דלדול שרירים ), אוסטאופורוזיס ועוד. אך ישנה מחלה שלא "מדברים" עליה בתקשורת והמודעות אליה

קרא עוד »
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה

רבים מאיתנו יודעים כי במידה והיינו מעורבים בתאונת עבודה, עומדת בפנינו הזכות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולבקש קצבת נכות מעבודה. אך עבור עובדים שנפגעו

קרא עוד »
אל תלחמו לבד!
הערכת תביעה ללא התחייבות
לקוחות ממליצים
מצוין
5.0
עורכות הדין עינב וחלי תודה תודה ועוד פעם תודה על כל מה שעשיתם ועוד עושים עבורי. הינכן בעלי יחסי אנוש מעולים, יכולת הקשבה ומענה מקצועי לכל שאלה. אני ממליץ לכל הזקוק לעזרת עו״ד לפנות אליכן.
לאחר עיכוב של יותר משלוש שנים בתביעת נזקי גוף מסיבות של עורכי דין אחרים, ניגשתי לעינב המקסימה שלא ויתרה ובמקצועיות שאין כמותה, ליוותה אותי עד רגע קבלת העברה לחשבון.פשוט כיף לדעת שיש על מי לסמוך!
חדיד + הלד..עורכות דין..מקצועיות אנושיותטיפול מהיר וצמודיחס אישי...רוצה להודות לכם אל השירות המקצועי...ממליצה בחום😍😍😍😍.לאה ס...
עו"ד רחל חדיד יצגה אותי למעלה מ 10 שנים בהצלחות רבות. עו"ד רחל מקצועית עניינית, אוזן קשבת, סבלנות, מסבירה על כל שלב בייצוג, כשמשאירים הודעה חוזרת ללקוח, חייכנית, אין לי שום ספק שכל הלקוחות יהיו מרוצים.בהזדמנות זו מאחל לה ולכל הצוות והמשכן החדש שלה בראשונים ראשון לציון, מאחל לכולם חג שמח, שנה טובה, שנה של שגשוג. אושר, בריאות ואריכות ימים.
עורכות הדין רחלי ועינב מקצועיות מאוד, יחסי אנוש מעולים, יודעות ועושות את העבודה. ממליצה מאוד כל מי שצריך עורך דין זו הכתובת.
עורכת הדין רחל חדיד ועורכת הדין עינב הלד מציעות ללקוחותיהן ניסיון משמעותי בדיני נזיקין. שתיהן בעלות עשרות שנות ניסיון והתדיינות משפטית בנזקי גוף, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית (גם במקרים של נתיחה שלאחר המוות) ומספקות משאבים מקיפים שיעזרו לך, כלקוח, גם נגד ארגונים שהאדם מן היישוב עשוי לחשוב שהם "גדולים עליו". ובכן, לא. היחס הוא אישי, השירות הוא איכותי והמענה על שאלות הוא מעל ומעבר למקצועי.
אז אני חייבת לפרגן מכל הלב לעו"ד עינב הלד. מעבר לטיפול המקצועי והידע שהפגינה, היא אישה מדהימה! מהרגע שפניתי אליה היא הייתה סבלנית,אכפתית, קשובה, חושבת, משתפת ודואגת. הכל עם החיוך הנפלא שלה שעובר גם בשיחת טלפון. תודה לבורא עולם שהפגיש בנינו! מאחלת לה ולשותפתה שפע ברכה והצלחה! יישר כוח!
ממליצה בחום על שירותיהן של עו"ד עינב הלד ורחל חדיד. עינב ליוותה אותי במהלך כל התקופה בה נלחמנו בגוף המאמלל הידוע בשם ביטוח לאומי, דאגה לי בכנות אמיתית, שמרה איתי על קשר מתמיד, אפילו כאבה בכאבי.בסופו של דבר, עינב השיגה עבורי לא רק את הקצבה אליה אני זכאית, אלא גם סכום חד"פ נוסף בעבור שנה אחורה, סכום שלא ציפיתי לקבל ולא חשבתי שבכלל אפשרי שאקבל.לסיכום, מדובר בעורכות דין מצוינות בעלות רמת רגישות גבוהה מאד(דבר אשר מצוין עבור מתמודדי נפש) שבאמת מבצעות את עבודתן על הצד הטוב ביותר.
תפילתי אליך בורא יקר, הענק לרחל חדיד ועינב הלד ולמשפחותיהן הצלחה ומאור מוביל דרך. הענק מאורך הזוהר, הענק להן הצלחה ומאור כגודל טוב ליבן הגדול וכגודל פינת הלב העוטפת, כגודל הנתינה שהן מעניקות לכל אדם באשר הוא . מנצחיותך המוארת בורא יקר תפילתי לרחל ועינב מפינת ליבי יחד עם אורך. אמן 🙏
עינב ורחל המהממות,תודה רבה לכן על כל העזרה והמסירות שליוויתן אותי בכלהתהליך במקצועיות רבה ובזכותכן קיבלתי את כל מה שמגיע לי. יישר כח גדול! שתמשיכו ותצליחו בהמשך הדרך
עו"ד רחל חדיד יצגה אותנו בערעור מול בטוח לאומי.הייתה מקסימה, קשובה, איכפתית, סבלנית וזמינה לאורך כל הטיפול. ייצגה אותנו בצורה מקצועית ורהוטה. תודה שבזכותך קיבלנו את מה שהגיע לנו.
רחל ועינב תודה רבה לכן על הכל אתן עזרתן לי במהירות וביעילות מירבית תוך זמן קצר להשיג לי את זכיותי ואני אמליץ על השירות המקצועי והאדיב שקיבלתי מכן בכל מקוםאין עליכן תודה רבה על הכלבברכה ,אסף סימון
אני כותבת כדי להמליץ על עינב הלד כעורכת דין יוצאת דופן לצרכיך המשפטיים. היה לי העונג לעבוד עם עינב והתרשמתי מהיסודיות מהמקצועיות, המומחיות והמסירות שלה להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור.עינב הלד בעלת ניסיון עשיר בתחום המשפט, היא הפגינה בעקביות הבנה עמוקה של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, כמו גם מחויבות חזקה להגנה על האינטרסים של הלקוח. היא תמיד הייתה זמינה לענות על שאלות, לספק הנחיות ולהציע ייעוץ אסטרטגי לאורך כל מהלך התיק.בנוסף לידע והכישורים המשפטיים שלה יש לעינב גם כישורי תקשורת יוצאי דופן. היא מסוגלת להסביר בבירור מושגים ונהלים משפטיים מורכבים בצורה קלה להבנה.בסך הכל, אני לא יכולה להמליץ מספיק על עינב אני בטוחה שהיא תיהיה נכס לכל מי שזקוק לייצוג משפטי.
הייתי רוצה להגיד שהתהליך עם עינב היה מאוד מיקצועי והנושא היה מאוד רגיש ופשוט היא ידעה איך לגשת אליו ובכלל שמדובר בילדה האכפתיות וגישה משנה הכולתודה רבה לך עינב היקרה שנדע רק טוב שיהיה לכן בהצלחה❤️
אני נכה צה״ל אשר נפצעתי בפיגוע ירי וימים נלחמתי על החיים שלי הצלחתי לחזור לחיים וקבלתי צל״ש ועיטור המופת על תפקודי באירוע נתקלתי בבעיה מול חברת הראל עורכת הדין חדיד ומשרדה עזרו לי מאוד באופן מקצועי וליווי אישי תוך התחשבות במצבי הלא פשוט תודה לכם על הכל והרבה בזכותכם המשכתי לחיות בכבוד ממליץ לכול אדם שנתקל בבעיות כאלו שייוצג על ידי המשרד שלכם שאלוהים יברך אותם אמן
עו"ד רחל חדיד הינה מקצועית בחסד עליון ובעלת ניסיון רב שבא לידי ביטוי בין היתר בידע רב ובתשובות מדוייקות שעוזרות לך להבין את המצב המשפטי לאשורו. כל זאת בנוסף להיותה אנושית ומקסימה.מומלצת מכל הלב.
מזל טוב ובהצלחה רבה במשרד החדשומדהים שלכן בעזריאלי רשלצ" שלכן,ובהזדמנות זו הביע את תודתי הרבה לרחלי חדיד עוד הדין שבזכותה המיקצועית זכיתי להכרה הוגנת בנכותי המוצדקת לאחר מאבק עיקש שלא צלח ללא הייצוג שלך מול המוסד לביטוח לאומי💪🙏👑
רחל מייצגת אותי בנושא תאונת דרכים,קודם לכל רחל משדרת מקצועיות אמינות ולא פחות חשוב אנושיות, אני יודעת בביטחון שהיא עושה הכל כדי להצליח.ממליצה בחום
הכרתי את עינב וחלי דרך חברים,התרשמתי מאוד מהןעורכות דין ברמה גבוהה, מאוד מקצועיות, הסבירו לי בצורה מאוד ברורה ומובנת את הדברים. הוגנות מאוד והכי חשוב אנושיות.ממליצה בחום רב
עורכת הדין רחלי חדידכשאנו מחפשים עו״ד טוב אנו מחפשים אדם שישמור עלינו , שיגן עלינו ועל הזכויות שלנו. שיבין אותנו….עו״ד שילמד את האירוע את הבעייה ויידע לסכם ולהציג את החומרים בשבילך , שילחם עבורך ויגן עליך ועל הזכיות שלך.עו״ד רחלי חדיד, היא שילוב, אישה מדהימה אישה חדה, חריפות, מקצועית עם חשיבה יצירתית, אנושית, נעימה איכפתית עיניינית לצד היותה רגישה מאד, קשובה ביותר ישרה עם טוב לב וסבלנות רבה.תודה רחלי יקרה, על שנתיים בו את מלווה אותנו בהליך לא פשוט מורכב מאוד …תודה על הייעוץ הליווי וההכוונה , את נדירה! מוכשרת מקצועית, יסודית, בעלת ניסיון רב, פועלת תמיד בתיאום מלא עם הלקוח, וכל זאת בשקיפות מלאה ואמינות בלתי מתפשרת. דואגת ללקוחותיך וזמינה בכל שעה.אנחנו בשלבי סיום של ההליך המשפטי ואין לנו ספק שהוא יוכתר בהצלחה בע״ה ואין ספק שזה הרבה בזכותך .רחלי ההליך ארוך והיית שם לאורך כל הדרך עם ייעוץ מדהים ומקצועיות עד אין סוף.היכולת שלך לקחת את האירוע בסבלנות רבה לפשט אותו ולתת פתרון והכוונה נובע ממקצועיות וידע שיש לך!!!בנוסף את גם אישיות מדהימה ותומכת.אני ממליצה עלייך בחום ואני סמוכה ובטוחה שבמידה ואזדקק שוב ליעוץ משפטי אפנה רק אלייך.את יודעת להכווין לייעץ והכל מתוך מקום של הכלה,ידע,ניסיון, כישרון ויושרה מקצועית !המשיכי כך! חסרים עו״ד כמוך בתחוםמעריכה אותך מאוד💖שרה כהן
החוויה שלי מול עו"ד עינב הלדאני עובד איתה בשוטף על תיק תאונה.חייב לציין: השירות,היחס,הדאגה הם בסדר ראש עדיפויות אצלה! מקצוענית במקסימום.מודה לך על דר נעימה ואנושיתממליץ בחום כי אצלה תקבלו ביטחון ושקט נפשיואת הטיפול הכי טוב ואכפתי.מודה לך על כל הדרך ואמליץ עליך לכל המכרים שלי:)
ברצוני לומר תודה,תודה שהאמנם ,תמכתם ובעיקר שהייתם שם.תודה שמעבר לדפים ראיתם אותי קודם כל כאדם.תודה על הליווי החם והמחבק לאורך כל הדרך,תודה על הליווי החם האכפתיות והדאגה .מאחל לכם הצלחה במשרד החדשירון אלימלך
האמת..אין מספיק מקום לכתוב הכל.."עו"ד עינב הלד" ייצגה אותי בתיק שרבים מעו"ד שהתייעצתי..אמרו לי "אתה בבעיה גדולה" ולא התלהבו לקחת את הייצוג בתיק. כשהגעתי למשרד של עינב..הרגשתי שאני במקום טוב. עינב האמינה בתיק שהצדק ייעשה וכך היה. 3 שנים של מאבק וייצוג ברמה הכי גבוהה ..תוך ניהול של דיונים בבתי משפט מול מומחים מטעם התביעה , הצליחה עינב במיקצועיותה ובנחישות רבה להביא פסק דין של זכייה לטובתי והוצ' משפט.אני רוצה לציין שעינב לאורך כל הדרך הייתה קשובה, דייקנית, חרוצה..ואישיות כמו שלה,מקצוענות ויידע רב מביאה להצלחה!תודה רבה עינב. אני בטוח שתצליחי ..כי מגיע לך!ממליץ בחום על עו"ד עינב הלד.רונן טסי.
עורכות דין תותחיות! מייצגות את אמא שלי בתאונה שעברה, מעניקות יחס וליווי אישי, מקצועיות, אנושיות, נותנות את מלוא התמיכה, תודה על הכל! עצה אישית ממני - לא לחשוב פעמיים, לא תצטערו!
היי אני מירי סלאמה רוצה להודותו ולומר כמה מילים לעורכת דין מס אחד.חלי חדיד היקרה .טיפלה בתיק שלי במשך שלוש שניםטיפלה בצורה הכי טובהולך חלי היקרה רוצה להודות לך על מסירותך המלאה ועל השירות המקצועיתמיד דאגת לומר לי מירי יהיה בסדר ואני באותו רגע האמנת לך.ובאמת שעשית את הכל בכדי שנגיע להסכם הכי טוב שיש .באמת שלא יכולתי לבקש עורכת דין יותר טוב מזה .אז חלוש היקרה השם ישמור אותך ותמשיכי לעשות את עבודתך הנאמנהישר כחבאהבה ענקית מירי סלאמה
עינב היקרה , ברכות לרגל משרדך החדש.מודה לך על כל הטוב והצדק שעשית עבורי.כל לקוח שיכנס למשרדך יזכה בשירות וזמינות שאין שניים לו .תודה רבה על הכל .נתנאל
עינב עורכת דין מקצועית אנושית וסבלנית.טיפול וליווי צמוד. היתה קשובה אליי מאוד.תמיד היה לי מענה מהיר על כל שאלה.אני ממליצה עליה בחום!!!
js_loader
עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד
רוצה להתייעץ עם עו״ד לגבי המקרה שלך?
השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות

תפריט נגישות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 39 ביקורות
×
js_loader