הצטרפו אלינו
תביעות ביטוח לאומי
איך נוכל לעזור לך?

תביעות ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי, תפקידו להגן על הביטחון הסוציאלי של תושבי ישראל. כך למשל, מבוטח שנפצע בתאונה או חלה במחלה והוא בעל נכות או אינו מסוגל להתפרנס למחייתו, המוסד לביטוח לאומי בוחן את זכאותו ואמור לשלם לו קצבאות בהתאם למצבו הרפואי, התפקודי או הסיעודי.

אנחנו מבינות שזו תקופה מאתגרת עבורך.
ריכזנו עבורך תשובות לשאלות נפוצות ששואלים אותנו.

המוסד לביטוח לאומי משלם תשלומים מסוגים שונים, למבוטחים שעברו משבר אישי, אשר גרם להם לנכות או פגע ביכולתם להשתכר, כגון:

קצבת ילד נכה – תשלום חודשי, המוענק על ידי הביטוח הלאומי למבוטחים, אשר הנם הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, מגיל 3 חודשים ועד גיל 18 על פי רוב ובהתאם למספר מסלולי זכאות.

פגיעה בעבודה – מענק חד פעמי או תשלום חודשי למבוטחים שנפגעו בתאונת עבודה, מחלת מקצוע או מיקרוטראומה, שגרמה להם לנכות או פגעה ביכולתם להשתכר.

קצבת נכות כללית – תשלום חודשי, המוענק על ידי המוסד לביטוח לאומי למבוטחים מגיל 18 ועד גיל פרישה, הסובלים ממגוון ליקויים רפואיים, אשר פוגעים ביכולתם לעבוד ולהשתכר.

קצבת שירותים מיוחדים – תשלום חודשי המוענק על ידי הביטוח לאומי למבוטחים מגיל 18 ועד גיל פרישה, אשר זקוקים לעזרה של אדם אחר בפעולות היום יום או בניהול משק הבית, או שזקוקים להשגחה מתמדת למניעת סכנת חיים לעצמם או לאחרים.

קצבת סיעוד – תשלום חודשי המוענק על ידי הביטוח לאומי למבוטחים שהגיעו לגיל פרישה, אשר זקוקים לעזרה של אדם אחר בפעולות היום יום או להשגחה מתמדת לצורך הבטיחות שלהם או של אחרים. 

פטור ממס הכנסה – החזר מס עד 6 שנים אחורנית ופטור מכאן ואילך, למבוטח המשלם מס על הכנסות (משכורת, פנסיה, שכירות מנכס ועוד), שנקבעו לו 90% נכות רפואית משוקללת לצמיתות.  

קצבת ניידות – תשלום חודשי והטבות נוספות למבוטח מגיל 3 ועד גיל פרישה, אשר הנו מוגבל בניידות עקב ליקוי ברגליו ובהתאם לרשימה סגורה של ליקויים.

מבוטח הסבור כי הוא או קרוב משפחתו, עומד בתנאי הזכאות לקבלת קצבה  מהביטוח הלאומי, עליו להגיש טופס תביעה בהתאם לסוג הקצבה המבוקשת אל המוסד לביטוח לאומי ובצירוף כל המסמכים הרפואיים וכל מסמך אחר רלוונטי והתביעה תועבר לבדיקה ובהמשך, המבוטח יזומן לוועדה רפואית אשר תקבע את זכאותו.

וועדה רפואית היא וועדה מטעם המוסד לביטוח לאומי שתפקידה לקבוע את אחוזי הנכות המגיעים לאדם בשל מצב רפואי ותפקודי לקויים בעקבות מחלה או תאונה. 

וועדות רפואיות לסוגיהן, נקבעות בהתאם לתחום הרלוונטי, אליו משתייכת התביעה שהוגשה על ידכם: נכות כללית, שירותים מיוחדים, פטור ממס, נפגעי עבודה, ילד נכה ועוד.

בוועדות הרפואיות משתתפים רופאים מתחומים שונים, בהתאם לליקויים מהם אתם סובלים, למשל אורתופד, פסיכיאטר, נוירולוג ועוד. הרופאים בוועדה הרפואית יבחנו את זכאותכם, בהתאם לתיעוד הרפואי שהועבר על ידכם, שמיעת תלונותיכם ובדיקה גופנית, בהתאם לצורך.

לרשות המבוטח עומדות מספר דקות בודדות! בכדי להציג את מצבו הרפואי והתפקודי ולשכנע את הוועדה הרפואית הוא עומד בתנאי הזכאות וההכנה לקראת הוועדה הרפואית והליווי במהלכה הם קריטיים וחשובים.

בשל כך, חשוב מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין מיומן ומקצועי, אשר מתמחה בתחום הביטוח הלאומי. 

מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין ביטוח לאומי כבר בשלב הראשון שלפני הגשת התביעה, ועוד לפני שהמבוטח פונה לביטוח הלאומי. שכן עורך דין בקיא בתחום יכיר את סעיפי החוקים ותקנות הביטוח הלאומי הרלוונטיים, ידע לבחון את המסמכים הרפואיים אשר מצויים בידי המבוטח, יפנה את המבוטח לבדיקות נוספות במידת הצורך וידריך את המבוטח באופן הטוב ביותר ויוכל לסייע למבוטח  לקבל את מלוא זכויותיו בזמן הקצר ביותר.

על פי חוק, נקבע רף מקסימאלי לשכר הטרחה שעורכי דין רשאים לגבות  מהמבוטחים עבור השירות שניתן להם.

התשלום לעורך דין המטפל בתביעה כולל שלושה רכיבים: 

  1. דמי פתיחת תיק העומדים על סך של 878 ₪ + מע"מ, נכון לתאריך 01/01/2023.
  2. שכר טרחה הנקבע באחוזים מסכום הקצבה לה זכאי המבוטח ובהתאם לגובה הקצבה וסוג הקצבה.
  3. תוספת תשלום בסך של 878 ₪ + מע"מ למקבלי קצבה נמוכה בסך  של עד 1,317 ₪ נכון לתאריך 01/01/2023.
למה אנחנו?

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד, הנן עורכות דין וותיקות ובעלת ניסיון רב של כשני עשורים בתחום תביעות ביטוח, הן מכירות היטב את כל סוגי הפוליסות על בוריין, יודעות להתמודד באופן מקצועי ויסודי מול הטענות המועלות על ידי חברות הביטוח, לרבות ייצוג בבתי המשפט השונים, ומעניקות יחס אישי וצמוד ללקוחותיהם.   

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד

תפריט נגישות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 39 ביקורות
×
js_loader