הצטרפו אלינו

פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון – מלחמת חרבות ברזל 2023

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד

חיילים ואנשי כוחות הביטחון הנוספים הינם בין הנפגעים במסגרת מלחמת חרבות ברזל לצד אזרחים רבים. לצד הנפגעים באופן פיזי יש גם את אלו שנפגעים נפשית ומפתחים פוסט טראומה כתוצאה מאירועי הדחק שהם חוו במהלך הלחימה. פוסט טראומה יכולה להקשות על המשך השירות והמשך החיים הנורמטיביים לאחר השחרור. על פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון נרחיב במאמר זה.

 

תסמיני פוסט טראומה

חיילים עם הפרעת פוסט טראומה יכולים לחוות את ההפרעה בדרגות חומרה משתנות. לרוב הנפגעים מפגינים סימנים למצוקה פסיכולוגית שבאים לידי ביטוי פיזי בקוצר נשימה, הזעה, דופק מואץ וכדומה בתגובה לטריגרים שונים מבחינה סביבתית. רבים מהנפגעים אינם מצליחים להרגיע את עצמם ועשויים להפגין חרדה מתמדת כתוצאה מהבזקים של האירוע הטראומטי.

בעלי פוסט טראומה מהשירות הצבאי עשויים להפגין תגובות רגשיות קיצוניות כגון התפרצויות זעם. הם גם נוטים להימנע מפעולות ומצבים שעלולים להזכיר להם את הפגיעה. התנהגות זו נוטה להחמיר ולהביא לבידודו של הנפגע מבחינה חברתית ולפגיעה תעסוקתית. לאור האמור, ישנן זכויות לנפגעי פוסט טראומה שכדאי להכיר ועל פיהן, לתבוע את מלוא הזכויות ממשרד הביטחון.

 

פוסט טראומה וקביעת אחוזי נכות מול ועדה רפואית של משרד הביטחון

קביעת הזכאות לפיצוי והטבות ניתנים בהתאם לאחוזי הנכות שקובעת הוועדה הרפואית במשרד הביטחון. בפגיעה במהלך מלחמת חרבות ברזל כמו במלחמות ואירועים אחרים, חשוב מאוד לשתף היטב את חברי הוועדה בתסמינים והשפעתם על מנת שזו תקבע אחוזי נכות אשר תואמים את מצבו של התובע. הדבר אמנם יכול להיות קשה מבחינה רגשית אך הוא חיוני לשם מיצוי הזכויות. סעיפי הליקוי שבתקנות לחוק הנכים לצורך קביעת אחוזי נכות על פוסט טראומה הן כדלקמן:

  • 5% נכות בגין הפרעה נפשית ברמה המזערית וכושר תפקודי תקין.
  • 10% מכות בגין הפרעה נפשית אשר מלווה בהגבלה קלה של הכושר התפקודי.
  • 20% נכות בגין הפרעה נפשית אשר מלווה בהגבלה בינונית של הכושר התפקודי.
  • 30% נכות בגין הפרעה נפשית בעלת סימנים אובייקטיביים ניכרים, והגבלה משמעותית ביכולת התפקודית.
  • 50% נכות בגין הפרעה נפשית בעלת סימנים אובייקטיביים קשים והגבלה קשה של הכושר התפקודי.
  • 70% נכות בגין הפרעה נפשית אשר מלווה בהפרעה קשה ביחסים בין- אישיים והגבלת הכושר התפקודי ברמה קשה ביותר.
  • 100% נכות בגין הפרעה חמורה ביותר ואי יכולת לתפקוד עצמאי ביומיום.

 

ליווי משפטי לקראת הוועדה ובמהלכה

רמת פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון נקבעת על פי ניואנסים קטנים אך מהותיים. לרוב מי  שיקרא את התקנות לא יצליח להבין את דרגת החומרה בה הוא נמצא ויש צורך באיש מקצוע מנוסה לשם כך. עורך דין משרד הביטחון המנוסה בעבודה מול הוועדות הרפואיות יכול לסייע באיסוף החומרים על מנת להגדיל את סיכויו של התובע בוועדה והוא גם יכול ללוות את התובע בוועדה ולוודא שהנקודות החיוניות לתביעה יעלו מולה.

 

המסמכים שיש להציג בפני הוועדה

מי שמכיר את נפגעי פוסט טראומה הכי טוב הם אנשי הטיפול המלווים אותו. חשוב מאוד שנפגעי פוסט טראומה יקבלו טיפול ולא יתמודדו לבדם והדבר גם מעלה את הסיכויים להכרת פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון בעתיד. חשוב לקבל מאנשי הטיפול את סיכומי האשפוז, סיכומי מחלה, דן"ח פסיכו סוציאלי וכן הלאה. יש צורך שהוועדה תבין את מידת ההשפעה של ההפרעה על התפקוד, את תדירות הטיפולים וכיו"ב. מסמכים עדכניים הינם קריטיים להצלחת התביעה.

 

ערעור בפני ועדה עליונה

כאשר נקבע אחוז נכות שלדעת העורך הדין המייצג הינו נמוך בהתאם למצבו של התובע, הוא עשוי להמליץ על ערעור בפני הוועדה העליונה במשרד הביטחון על מנת שזו תקבע אחוז נכות גבוה יותר. הוועדה העליונה תקבע את הנכות בהתאם למסמכים הנפשיים העדכניים ביותר, בהתאם לבדיקה כמו גם, בהתאם לטיעוני העורך הדין המייצג. אחוזי הנכות צריכים להיקבע על פי הסעיף הרלוונטי בתקנות והוועדה נדרשת לנמק את החלטתה.

 

הכרה בפוסט טראומה וקביעת אחוזי נכות במלחמת חרבות ברזל

כאשר מדובר על פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון עוד טרם קביעת האחוזים על ידי וועדה רפואית יש צורך בהכרה של קצין הנפגעים באירוע המזכה. לצורך קבלת "הכרה" כנכה צה"ל על ידי קצין הנפגעים יש צורך להוכיח את קיומו של קשר סיבתי בין הפגיעה הנפשית לבין אירועים ספציפיים שאירעו במהלך השירות והינם ייחודיים לשירות. כלומר יש להציג את האירועים הספציפיים במלחמת חרבות ברזל שהביא להתפרצות ההפרעה.

פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון - מלחמת חרבות ברזל 2023
פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון – מלחמת חרבות ברזל 2023

 

ליווי משפטי לפגעי פוסט טראומה בתביעה לאחוזי נכות מול משרד הביטחון

במאמר זה עסקנו בנושא של פוסט טראומה אחוזי נכות משרד הביטחון בהרחבה. במידה ואתם מתמודדים עם פוסט טראומה כתוצאה ממלחמת חרבת ברזל וודאי אתם חווים קשיים לא פשוטים בהתמודדות. אנו עורכות דין וותיקות ומנוסות בתביעות מול משרד הביטחון על ידי יוצאי כוחות הביטחון עם פוסט טראומה.

אנו בקיאות בפן הרפואי והמשפטי ומתייעצות עם פסיכיאטרים במידת הצורך. אנו יודעות להתמודד בצורה יסודית ומקצועית מול הטענות המועלות על ידי אגף השיקום בעת דחייתו את תביעות הנפגעים ואנו מלוות כל לקוח באופן אישי וצמוד, החל מהשלב הראשוני ועד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לו ממשרד הביטחון. צור קשר כעת עם משרד עורכות הדין חדיד – הלד – אנו נלחם עבורך מול הבירוקרטיה של משרד הביטחון.

אהבתם? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
תביעת ביטוח סיעודי
תביעת ביטוח סיעודי

מבוטחים רבים מחכים לגיל הזקנה על מנת לבטח את עצמם בביטוח סיעודי, אך למעשה מקרים רבים ומצערים כבר הוכיחו כי גם אדם יכול להפוך לסיעודי

קרא עוד »
דרגת אי כושר יציבה
דרגת אי כושר יציבה

כאשר מתמודדים עם מצב רפואי המשפיע על היכולת לעבוד ולהתפרנס, חשוב לדעת כיצד לבקש סיוע מהמוסד לביטוח לאומי. במאמר זה, נפרט על דרגת אי כושר,

קרא עוד »
נכות נפשית
נכות נפשית

נכות נפשית, בניגוד לנכויות פיזיות, מתבטאת בתחושות, מחשבות והתנהגויות שקשה יותר למדוד. אנשים הסובלים מנכות נפשית מתמודדים לא אחת עם קשיים משמעותיים בחיי היום-יום ובחברה.

קרא עוד »
אל תלחמו לבד!
הערכת תביעה ללא התחייבות
לקוחות ממליצים
מצוין
5.0
היי אני מירי סלאמה רוצה להודותו ולומר כמה מילים לעורכת דין מס אחד.חלי חדיד היקרה .טיפלה בתיק שלי במשך שלוש שניםטיפלה בצורה הכי טובהולך חלי היקרה רוצה להודות לך על מסירותך המלאה ועל השירות המקצועיתמיד דאגת לומר לי מירי יהיה בסדר ואני באותו רגע האמנת לך.ובאמת שעשית את הכל בכדי שנגיע להסכם הכי טוב שיש .באמת שלא יכולתי לבקש עורכת דין יותר טוב מזה .אז חלוש היקרה השם ישמור אותך ותמשיכי לעשות את עבודתך הנאמנהישר כחבאהבה ענקית מירי סלאמה
עינב היא מלאך משמיים 💖 זמינה לכל שאלה ועצה, מסבירה עד הסוף על התהליך, תמיד גרמה לי להרגיש בנוח וככה גם יכולתי באמת לחלוק איתה הכל, היא סבלנית ומקצועית ופשוט בן אדם מדהים 🌸 אם אתם מחפשים עורכת דין שתילחם עבורכם הגעתם למקום הנכון!
הגעתי לפני כשנה למשרד חדיד הלד לרחל ועינב המקסימות שעדיין מטפלות לי במספר תיקים. משרד בוטיק מקסים, ומעבר למקצועיות ולידע הרב יש אוזן קשבת וזמינות לכול שאלה. ממליצה בחום 🙂
עינב טיפלה בנו עם המון סבלנות איכפתיות ודאגה, במקום שאנחנו נרדוף אחריה לקבל תשובות, היא רדפה אחרינו ולבסוף הצלחנו בזכותה לקבל את המיטב, הרבה מעבר למה שציפינו, יישר כוח !
עורכות הדין עינב החד וחלי חדיד הן סופר מקצועיות, חדות ואנושיות. סייעו רבות למספר חברים שלי מול המוסד לביטוח לאומי בהצלחה רבה. ממליצה עליהן בחום רב!
עורכות הדין עינב וחלי תודה תודה ועוד פעם תודה על כל מה שעשיתם ועוד עושים עבורי. הינכן בעלי יחסי אנוש מעולים, יכולת הקשבה ומענה מקצועי לכל שאלה. אני ממליץ לכל הזקוק לעזרת עו״ד לפנות אליכן.
לאחר עיכוב של יותר משלוש שנים בתביעת נזקי גוף מסיבות של עורכי דין אחרים, ניגשתי לעינב המקסימה שלא ויתרה ובמקצועיות שאין כמותה, ליוותה אותי עד רגע קבלת העברה לחשבון.פשוט כיף לדעת שיש על מי לסמוך!
חדיד + הלד..עורכות דין..מקצועיות אנושיותטיפול מהיר וצמודיחס אישי...רוצה להודות לכם אל השירות המקצועי...ממליצה בחום😍😍😍😍.לאה ס...
עו"ד רחל חדיד יצגה אותי למעלה מ 10 שנים בהצלחות רבות. עו"ד רחל מקצועית עניינית, אוזן קשבת, סבלנות, מסבירה על כל שלב בייצוג, כשמשאירים הודעה חוזרת ללקוח, חייכנית, אין לי שום ספק שכל הלקוחות יהיו מרוצים.בהזדמנות זו מאחל לה ולכל הצוות והמשכן החדש שלה בראשונים ראשון לציון, מאחל לכולם חג שמח, שנה טובה, שנה של שגשוג. אושר, בריאות ואריכות ימים.
עורכות הדין רחלי ועינב מקצועיות מאוד, יחסי אנוש מעולים, יודעות ועושות את העבודה. ממליצה מאוד כל מי שצריך עורך דין זו הכתובת.
עורכת הדין רחל חדיד ועורכת הדין עינב הלד מציעות ללקוחותיהן ניסיון משמעותי בדיני נזיקין. שתיהן בעלות עשרות שנות ניסיון והתדיינות משפטית בנזקי גוף, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית (גם במקרים של נתיחה שלאחר המוות) ומספקות משאבים מקיפים שיעזרו לך, כלקוח, גם נגד ארגונים שהאדם מן היישוב עשוי לחשוב שהם "גדולים עליו". ובכן, לא. היחס הוא אישי, השירות הוא איכותי והמענה על שאלות הוא מעל ומעבר למקצועי.
אז אני חייבת לפרגן מכל הלב לעו"ד עינב הלד. מעבר לטיפול המקצועי והידע שהפגינה, היא אישה מדהימה! מהרגע שפניתי אליה היא הייתה סבלנית,אכפתית, קשובה, חושבת, משתפת ודואגת. הכל עם החיוך הנפלא שלה שעובר גם בשיחת טלפון. תודה לבורא עולם שהפגיש בנינו! מאחלת לה ולשותפתה שפע ברכה והצלחה! יישר כוח!
ממליצה בחום על שירותיהן של עו"ד עינב הלד ורחל חדיד. עינב ליוותה אותי במהלך כל התקופה בה נלחמנו בגוף המאמלל הידוע בשם ביטוח לאומי, דאגה לי בכנות אמיתית, שמרה איתי על קשר מתמיד, אפילו כאבה בכאבי.בסופו של דבר, עינב השיגה עבורי לא רק את הקצבה אליה אני זכאית, אלא גם סכום חד"פ נוסף בעבור שנה אחורה, סכום שלא ציפיתי לקבל ולא חשבתי שבכלל אפשרי שאקבל.לסיכום, מדובר בעורכות דין מצוינות בעלות רמת רגישות גבוהה מאד(דבר אשר מצוין עבור מתמודדי נפש) שבאמת מבצעות את עבודתן על הצד הטוב ביותר.
תפילתי אליך בורא יקר, הענק לרחל חדיד ועינב הלד ולמשפחותיהן הצלחה ומאור מוביל דרך. הענק מאורך הזוהר, הענק להן הצלחה ומאור כגודל טוב ליבן הגדול וכגודל פינת הלב העוטפת, כגודל הנתינה שהן מעניקות לכל אדם באשר הוא . מנצחיותך המוארת בורא יקר תפילתי לרחל ועינב מפינת ליבי יחד עם אורך. אמן 🙏
עינב ורחל המהממות,תודה רבה לכן על כל העזרה והמסירות שליוויתן אותי בכלהתהליך במקצועיות רבה ובזכותכן קיבלתי את כל מה שמגיע לי. יישר כח גדול! שתמשיכו ותצליחו בהמשך הדרך
עו"ד רחל חדיד יצגה אותנו בערעור מול בטוח לאומי.הייתה מקסימה, קשובה, איכפתית, סבלנית וזמינה לאורך כל הטיפול. ייצגה אותנו בצורה מקצועית ורהוטה. תודה שבזכותך קיבלנו את מה שהגיע לנו.
רחל ועינב תודה רבה לכן על הכל אתן עזרתן לי במהירות וביעילות מירבית תוך זמן קצר להשיג לי את זכיותי ואני אמליץ על השירות המקצועי והאדיב שקיבלתי מכן בכל מקוםאין עליכן תודה רבה על הכלבברכה ,אסף סימון
אני כותבת כדי להמליץ על עינב הלד כעורכת דין יוצאת דופן לצרכיך המשפטיים. היה לי העונג לעבוד עם עינב והתרשמתי מהיסודיות מהמקצועיות, המומחיות והמסירות שלה להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור.עינב הלד בעלת ניסיון עשיר בתחום המשפט, היא הפגינה בעקביות הבנה עמוקה של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, כמו גם מחויבות חזקה להגנה על האינטרסים של הלקוח. היא תמיד הייתה זמינה לענות על שאלות, לספק הנחיות ולהציע ייעוץ אסטרטגי לאורך כל מהלך התיק.בנוסף לידע והכישורים המשפטיים שלה יש לעינב גם כישורי תקשורת יוצאי דופן. היא מסוגלת להסביר בבירור מושגים ונהלים משפטיים מורכבים בצורה קלה להבנה.בסך הכל, אני לא יכולה להמליץ מספיק על עינב אני בטוחה שהיא תיהיה נכס לכל מי שזקוק לייצוג משפטי.
הייתי רוצה להגיד שהתהליך עם עינב היה מאוד מיקצועי והנושא היה מאוד רגיש ופשוט היא ידעה איך לגשת אליו ובכלל שמדובר בילדה האכפתיות וגישה משנה הכולתודה רבה לך עינב היקרה שנדע רק טוב שיהיה לכן בהצלחה❤️
אני נכה צה״ל אשר נפצעתי בפיגוע ירי וימים נלחמתי על החיים שלי הצלחתי לחזור לחיים וקבלתי צל״ש ועיטור המופת על תפקודי באירוע נתקלתי בבעיה מול חברת הראל עורכת הדין חדיד ומשרדה עזרו לי מאוד באופן מקצועי וליווי אישי תוך התחשבות במצבי הלא פשוט תודה לכם על הכל והרבה בזכותכם המשכתי לחיות בכבוד ממליץ לכול אדם שנתקל בבעיות כאלו שייוצג על ידי המשרד שלכם שאלוהים יברך אותם אמן
עו"ד רחל חדיד הינה מקצועית בחסד עליון ובעלת ניסיון רב שבא לידי ביטוי בין היתר בידע רב ובתשובות מדוייקות שעוזרות לך להבין את המצב המשפטי לאשורו. כל זאת בנוסף להיותה אנושית ומקסימה.מומלצת מכל הלב.
מזל טוב ובהצלחה רבה במשרד החדשומדהים שלכן בעזריאלי רשלצ" שלכן,ובהזדמנות זו הביע את תודתי הרבה לרחלי חדיד עוד הדין שבזכותה המיקצועית זכיתי להכרה הוגנת בנכותי המוצדקת לאחר מאבק עיקש שלא צלח ללא הייצוג שלך מול המוסד לביטוח לאומי💪🙏👑
רחל מייצגת אותי בנושא תאונת דרכים,קודם לכל רחל משדרת מקצועיות אמינות ולא פחות חשוב אנושיות, אני יודעת בביטחון שהיא עושה הכל כדי להצליח.ממליצה בחום
הכרתי את עינב וחלי דרך חברים,התרשמתי מאוד מהןעורכות דין ברמה גבוהה, מאוד מקצועיות, הסבירו לי בצורה מאוד ברורה ומובנת את הדברים. הוגנות מאוד והכי חשוב אנושיות.ממליצה בחום רב
עורכת הדין רחלי חדידכשאנו מחפשים עו״ד טוב אנו מחפשים אדם שישמור עלינו , שיגן עלינו ועל הזכויות שלנו. שיבין אותנו….עו״ד שילמד את האירוע את הבעייה ויידע לסכם ולהציג את החומרים בשבילך , שילחם עבורך ויגן עליך ועל הזכיות שלך.עו״ד רחלי חדיד, היא שילוב, אישה מדהימה אישה חדה, חריפות, מקצועית עם חשיבה יצירתית, אנושית, נעימה איכפתית עיניינית לצד היותה רגישה מאד, קשובה ביותר ישרה עם טוב לב וסבלנות רבה.תודה רחלי יקרה, על שנתיים בו את מלווה אותנו בהליך לא פשוט מורכב מאוד …תודה על הייעוץ הליווי וההכוונה , את נדירה! מוכשרת מקצועית, יסודית, בעלת ניסיון רב, פועלת תמיד בתיאום מלא עם הלקוח, וכל זאת בשקיפות מלאה ואמינות בלתי מתפשרת. דואגת ללקוחותיך וזמינה בכל שעה.אנחנו בשלבי סיום של ההליך המשפטי ואין לנו ספק שהוא יוכתר בהצלחה בע״ה ואין ספק שזה הרבה בזכותך .רחלי ההליך ארוך והיית שם לאורך כל הדרך עם ייעוץ מדהים ומקצועיות עד אין סוף.היכולת שלך לקחת את האירוע בסבלנות רבה לפשט אותו ולתת פתרון והכוונה נובע ממקצועיות וידע שיש לך!!!בנוסף את גם אישיות מדהימה ותומכת.אני ממליצה עלייך בחום ואני סמוכה ובטוחה שבמידה ואזדקק שוב ליעוץ משפטי אפנה רק אלייך.את יודעת להכווין לייעץ והכל מתוך מקום של הכלה,ידע,ניסיון, כישרון ויושרה מקצועית !המשיכי כך! חסרים עו״ד כמוך בתחוםמעריכה אותך מאוד💖שרה כהן
החוויה שלי מול עו"ד עינב הלדאני עובד איתה בשוטף על תיק תאונה.חייב לציין: השירות,היחס,הדאגה הם בסדר ראש עדיפויות אצלה! מקצוענית במקסימום.מודה לך על דר נעימה ואנושיתממליץ בחום כי אצלה תקבלו ביטחון ושקט נפשיואת הטיפול הכי טוב ואכפתי.מודה לך על כל הדרך ואמליץ עליך לכל המכרים שלי:)
ברצוני לומר תודה,תודה שהאמנם ,תמכתם ובעיקר שהייתם שם.תודה שמעבר לדפים ראיתם אותי קודם כל כאדם.תודה על הליווי החם והמחבק לאורך כל הדרך,תודה על הליווי החם האכפתיות והדאגה .מאחל לכם הצלחה במשרד החדשירון אלימלך
האמת..אין מספיק מקום לכתוב הכל.."עו"ד עינב הלד" ייצגה אותי בתיק שרבים מעו"ד שהתייעצתי..אמרו לי "אתה בבעיה גדולה" ולא התלהבו לקחת את הייצוג בתיק. כשהגעתי למשרד של עינב..הרגשתי שאני במקום טוב. עינב האמינה בתיק שהצדק ייעשה וכך היה. 3 שנים של מאבק וייצוג ברמה הכי גבוהה ..תוך ניהול של דיונים בבתי משפט מול מומחים מטעם התביעה , הצליחה עינב במיקצועיותה ובנחישות רבה להביא פסק דין של זכייה לטובתי והוצ' משפט.אני רוצה לציין שעינב לאורך כל הדרך הייתה קשובה, דייקנית, חרוצה..ואישיות כמו שלה,מקצוענות ויידע רב מביאה להצלחה!תודה רבה עינב. אני בטוח שתצליחי ..כי מגיע לך!ממליץ בחום על עו"ד עינב הלד.רונן טסי.
עורכות דין תותחיות! מייצגות את אמא שלי בתאונה שעברה, מעניקות יחס וליווי אישי, מקצועיות, אנושיות, נותנות את מלוא התמיכה, תודה על הכל! עצה אישית ממני - לא לחשוב פעמיים, לא תצטערו!
עינב היקרה , ברכות לרגל משרדך החדש.מודה לך על כל הטוב והצדק שעשית עבורי.כל לקוח שיכנס למשרדך יזכה בשירות וזמינות שאין שניים לו .תודה רבה על הכל .נתנאל
עינב עורכת דין מקצועית אנושית וסבלנית.טיפול וליווי צמוד. היתה קשובה אליי מאוד.תמיד היה לי מענה מהיר על כל שאלה.אני ממליצה עליה בחום!!!
js_loader

תעודות רישיון עריכת דין של חדיד-הלד

תעודת בוגרת במשפטים מטעם המסלול האקדמי של המכללה למנהל - עורכת הדין עינב הלד
תעודת הסמכה למשפטים מטעם אוניברסיטת בר אילן - עורכת הדין רחל חדיד
עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד
רוצה להתייעץ עם עו״ד לגבי המקרה שלך?
השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות

תפריט נגישות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 47 ביקורות
×
js_loader