הצטרפו אלינו

חיתום רפואי – מה חשוב לדעת

עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד

רכישת פוליסת ביטוח נעשית בהתאמה אישית לכל מבוטח ולכל לקוח בהתאם למצבו הבריאותי. טרם רכישת הפוליסה מבקשת חברת הביטוח למלא שאלון רפואי הנקרא כחלק מתהליך הנקרא חיתום רפואי. היות ולתהליך השפעה מכרעת במקרים של תביעה, בחרנו להרחיב על הנושא ולהסביר על חשיבות מילוי השאלון בכנות רבה.

 

מהו חיתום רפואי?

חיתום רפואי הוא תהליך הנמשך מספר חודשים במהלכו חברות ביטוח מעריכות את רמת הסיכון של מבוטח פוטנציאלי על פי המצב הרפואי שלו. זהו חלק חשוב בתהליך הגיוס לביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, או ביטוחי נכות.

מטרתו של החיתום הרפואי היא לקבוע את תנאי הפוליסה ואת התוספות, ההתאמות, הסייגים, התנאים וההגבלות שיחולו על המבוטח לאור בעיות רפואיות עליהן הצהיר בשאלון.

 

5 שלבים בתהליך חיתום רפואי

תהליך החיתום הרפואי נמשך מספר חודשים במהלכים נדרש החולה לאסוף מידע ומסמכים על מצבו הרפואי בעבר ובהווה. כמובן שמומלץ למלא את השאלון בעזרת עורך דין נזיקין המתמחה בתביעות נזקי הגוף. הוא ידע להדריך ולכוון במילוי השאלון.

לרוב ישנם 5 שלבים בתהליך חיתום רפואי:

הגשת הבקשה לחברת הביטוח

זהו למעשה יצירת הקשר הראשוני בין החולה ובין חברת הביטוח. הבקשה מאוד כללית ולרוב היא כוללת פרטים אישיים וחשיפת מידע רפואי ראשוני בסיסי.

איסוף מידע רפואי

לאחר קבלת הבקשה, חברת הביטוח תבקש מהחולה למלא טפסים המעידים על היסטוריה רפואית תוצאות בדיקות רפואיות, תרופות קבועות ( בעבר ובהווה ) ונתונים ממקורות רפואיים כגון רופאים ובתי חולים.

הערכת מצבו הבריאותי של החולה על ידי חברת הביטוח

אנשי חיתום או רופאים המתמחים בתחום הערכת סיכונים ביטוחיים יערכו את המידע הרפואי עליו דיווח החולה. הם מחפשים סימנים של מחלות כרוניות, היסטוריה של ניתוחים, שימוש בתרופות, וגורמים אחרים שיכולים להשפיע על בריאות המבוטח.

קביעת תנאי הפוליסה 

לאחר ההערכה המצב הבריאותי (בהווה ובעתיד), חברת הביטוח תקבע את התנאים לפוליסה. זה יכול לכלול פרמיות גבוהות יותר, החרגות לכיסויים מסוימים, או הגבלות אחרות.

קבלת החלטה

לאחר בחינת המסמכים הרפואיים ושכלולם עם נתונים סטטיסטיים על האוכלוסייה כולה, על הסיכוי להחמרה במצב הרפואי ועל הסיכוי למוות, מגיעה חברת הביטוח להחלטה האם לבטח את החולה או לא. כמובן שהיא יכולה גם להחליט שהיא לא מבטחת את החולה, כי הוא מהווה עבורה סיכון גדול מדי. מה שאומר שהחולה, יצטרך לפנות את חברת ביטוח אחרת ושם להתחיל מחדש בתהליך חיתום רפואי.

 

איזו פוליסה מציעה חברת הביטוח אחרי חיתום רפואי?

במידה שתהליך החיתום הרפואי הושלם בהצלחה, חברת הביטוח תציג לחולה פוליסת ביטוח מותאמת אישית והוא יכול לבחור האם לרכוש או לא לרכוש את הפוליסה שהוצעה לו. לרוב חברת הביטוח מציעה את אחת מהאפשרויות הבאות:

  • פוליסה בעלות רגילה – פוליסה זו למעשה אומרת כי המצב הרפואי עליו דיווח החולה במהלך החיתום הרפואי דומה למידע הסטטיסטי על האוכלוסייה והמחלה. עלות הפרמיה תהיה זהה לאנשים שאינם חולים (פרמיה רגילה) והיא נקראת "תעריף או מחיר הספר".
  • פוליסה בעלות גבוה מעלות ממחיר הספר – במקרים אלה מאמינה חברת הביטוח כי ביטוח החולה כרוך בסיכון מוגבר ולכן יהיה תשלום נוסף על מחיר הספר.
  • פוליסה עם החרגה – זוהי פוליסה שתעניק כיסוי ביטוחי לחלק מהמצבים הבריאותיים עליהם הצהיר החולה בעת מילוי הטפסים.

 

איך חברת הביטוח משתמשת בחיתום רפואי?

כפי שהסברנו קודם, חברת הביטוח נעזרת בתהליך החיתום הרפואי על מנת לקבוע בכמה כסף למכור את הפוליסה לחולה. לדוגמה, חולה סכרת שאובחן לפני חצי שנה וכיום מטופל באמצעות דיאטה בלבד, ישלם עבור הפוליסה שלו פחות לעומת חולה סכרת שאובחן לפני 10 שנים וכיום הוא קטוע רגל בגלל המחלה.

אך מלבד הבדיקה הרפואית לפני רכישת הפוליסה נעזרת חברת הביטוח בחיתום הרפואי כאשר החולה מגיש תביעה. כשהיא בוחנת את מסמכי התביעה, היא משווה בין המצב הבריאותי כפי שדווח והוצג בתהליך החיתום ובין המצב הבריאותי לאור מקרה הביטוח.

במקרים בהם היא רואה כי לא חלה חריגה מתנאי הפוליסה, היא תאשר את התביעה ותשלם לחולה בהתאם לתנאים. מצד שני, אם היא תראה כי המצב הנוכחי אינו תואם את המצב הבריאותי בעת הדיווח, היא יכולה לדחות את התביעה.

אי גילוי או דיווח חלקי או השמטה בתום לב בתהליך החיתום הרפואי, הם חלק מהסיבות הנפוצות בגינן נדחות מדי יום תביעות רבות נגד חברת הביטוח.

 

האם ניתן לערער על דחיית תביעה בגלל חיתום רפואי?

במקרים רבים של דחיית ביטוחים, יכול המבוטח להיעזר ב"חוק חוזה הביטוח" המבטיח כי המערכת הביטוחית מתנהלת בצורה הוגנת ומאוזנת. החוק יוצר מסגרת משפטית המגינה על המבוטחים ומסדירה את יחסי הכוחות בין חברות הביטוח למבוטחים. החוק מסייע למנוע התנהלות לא הוגנת מצד חברות הביטוח ומעניק למבוטחים את הכלים להגן על זכויותיהם, כך שאם חברת ביטוח דחתה את התביעה, ניתן לערער עליה.

אפשרות אחת לערעור היא להגיש ערר על ידי פנייה לחתם רפואי פרטי. החתם הרפואי יבחן את מסמכי החיתום הרפואי וימליץ על תשלום חלקי של כספי הפוליסה.

אפשרות נוספת היא לפנות אל עורך דין נזיקין אשר יעזור בניסוח כתב הערר מול חברת הביטוח ויהפוך את החלטתה, כך שהמבוטח יקבל את הכספים המגיעים לו.

אגב, אחד מסעיפי "חוק חוזה הביטוח" קובע כי ניתן ליישב סכסוכים בין חברות הביטוח למבוטחים מחוץ לכתלי בית המשפט באמצעות תהליכי בוררות או גישור. במקרים רבים בוחרות חברות הביטוח להגיע לפשרה ולהימנע מבזבוז זמן יקר בהתדיינות ארוכה בבית המשפט.

חיתום רפואי – מה חשוב לדעת
חיתום רפואי – מה חשוב לדעת

למה אנחנו?

עורכות הדין רחל חדד ועינב הלד, הינן עורכות דין וותיקות ובעלות ניסיון רב של כשני עשורים בייצוג נגד חברות הביטוח שדחו תביעות עקב בעיה כזו או אחרת בתהליך החיתום הרפואי.

הן בקיאות בניסוח כתבי תביעה, ייצוג תובעים, איתור רופאים מומחים וניהלו בהצלחה תיקים רבים לשביעות רצונם המלאה של התובעים.

בנוסף, לעורכות הדין חדד הלד יש את הידע המקצועי והניסיון להשיב לטענותיהן של חברות הביטוח בניסיונן לא לשלם למבוטחים.

לאורך כל הדרך יעניקו לכם עורכות הדין רחל חדד ועינב הלד יחס אישי וליווי מקצועי צמוד שיעניק לכם שקט ושלווה.

אהבתם? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
תאונה בבית ספר
תאונה בבית ספר

תאונות בבית הספר הן אירועים בלתי צפויים שבהם תלמידים, מורים או אנשי צוות אחרים נפצעים או ניזוקים בזמן שהם נמצאים בשטח בית הספר או משתתפים

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה לנכה
פטור ממס הכנסה לנכה

מדינת ישראל והרשויות מסייעות לאנשים שהוכרו כבעלי נכות ומעניקה להן הנחות והטבות שונות שעוזרות להם להתמודד עם חיי היום יום. אחת מההטבות היא פטור ממס

קרא עוד »
זכויות תשושי נפש
זכויות תשושי נפש

מחלות רבות מזוהות עם אוכלוסיית הגיל השלישי: סרטן, דימנציה, סרקופוניה ( דלדול שרירים ), אוסטאופורוזיס ועוד. אך ישנה מחלה שלא "מדברים" עליה בתקשורת והמודעות אליה

קרא עוד »
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה
קצבה מיוחדת לנפגע עבודה

רבים מאיתנו יודעים כי במידה והיינו מעורבים בתאונת עבודה, עומדת בפנינו הזכות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ולבקש קצבת נכות מעבודה. אך עבור עובדים שנפגעו

קרא עוד »
תביעת ביטוח סיעודי עקב אוטיזם
תביעת ביטוח סיעודי עקב אוטיזם

הטיפול בילדים אוטיסטים מחייב את ההורים לממן טיפולים רבים ביניהם טיפולים פסיכולוגיים, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיה, רכיבה טיפולית ועוד. הורים רבים פשוט כורעים תחת

קרא עוד »
אל תלחמו לבד!
הערכת תביעה ללא התחייבות
לקוחות ממליצים
מצוין
5.0
עורכות הדין עינב וחלי תודה תודה ועוד פעם תודה על כל מה שעשיתם ועוד עושים עבורי. הינכן בעלי יחסי אנוש מעולים, יכולת הקשבה ומענה מקצועי לכל שאלה. אני ממליץ לכל הזקוק לעזרת עו״ד לפנות אליכן.
לאחר עיכוב של יותר משלוש שנים בתביעת נזקי גוף מסיבות של עורכי דין אחרים, ניגשתי לעינב המקסימה שלא ויתרה ובמקצועיות שאין כמותה, ליוותה אותי עד רגע קבלת העברה לחשבון.פשוט כיף לדעת שיש על מי לסמוך!
חדיד + הלד..עורכות דין..מקצועיות אנושיותטיפול מהיר וצמודיחס אישי...רוצה להודות לכם אל השירות המקצועי...ממליצה בחום😍😍😍😍.לאה ס...
עו"ד רחל חדיד יצגה אותי למעלה מ 10 שנים בהצלחות רבות. עו"ד רחל מקצועית עניינית, אוזן קשבת, סבלנות, מסבירה על כל שלב בייצוג, כשמשאירים הודעה חוזרת ללקוח, חייכנית, אין לי שום ספק שכל הלקוחות יהיו מרוצים.בהזדמנות זו מאחל לה ולכל הצוות והמשכן החדש שלה בראשונים ראשון לציון, מאחל לכולם חג שמח, שנה טובה, שנה של שגשוג. אושר, בריאות ואריכות ימים.
עורכות הדין רחלי ועינב מקצועיות מאוד, יחסי אנוש מעולים, יודעות ועושות את העבודה. ממליצה מאוד כל מי שצריך עורך דין זו הכתובת.
עורכת הדין רחל חדיד ועורכת הדין עינב הלד מציעות ללקוחותיהן ניסיון משמעותי בדיני נזיקין. שתיהן בעלות עשרות שנות ניסיון והתדיינות משפטית בנזקי גוף, ביטוח לאומי, רשלנות רפואית (גם במקרים של נתיחה שלאחר המוות) ומספקות משאבים מקיפים שיעזרו לך, כלקוח, גם נגד ארגונים שהאדם מן היישוב עשוי לחשוב שהם "גדולים עליו". ובכן, לא. היחס הוא אישי, השירות הוא איכותי והמענה על שאלות הוא מעל ומעבר למקצועי.
אז אני חייבת לפרגן מכל הלב לעו"ד עינב הלד. מעבר לטיפול המקצועי והידע שהפגינה, היא אישה מדהימה! מהרגע שפניתי אליה היא הייתה סבלנית,אכפתית, קשובה, חושבת, משתפת ודואגת. הכל עם החיוך הנפלא שלה שעובר גם בשיחת טלפון. תודה לבורא עולם שהפגיש בנינו! מאחלת לה ולשותפתה שפע ברכה והצלחה! יישר כוח!
ממליצה בחום על שירותיהן של עו"ד עינב הלד ורחל חדיד. עינב ליוותה אותי במהלך כל התקופה בה נלחמנו בגוף המאמלל הידוע בשם ביטוח לאומי, דאגה לי בכנות אמיתית, שמרה איתי על קשר מתמיד, אפילו כאבה בכאבי.בסופו של דבר, עינב השיגה עבורי לא רק את הקצבה אליה אני זכאית, אלא גם סכום חד"פ נוסף בעבור שנה אחורה, סכום שלא ציפיתי לקבל ולא חשבתי שבכלל אפשרי שאקבל.לסיכום, מדובר בעורכות דין מצוינות בעלות רמת רגישות גבוהה מאד(דבר אשר מצוין עבור מתמודדי נפש) שבאמת מבצעות את עבודתן על הצד הטוב ביותר.
תפילתי אליך בורא יקר, הענק לרחל חדיד ועינב הלד ולמשפחותיהן הצלחה ומאור מוביל דרך. הענק מאורך הזוהר, הענק להן הצלחה ומאור כגודל טוב ליבן הגדול וכגודל פינת הלב העוטפת, כגודל הנתינה שהן מעניקות לכל אדם באשר הוא . מנצחיותך המוארת בורא יקר תפילתי לרחל ועינב מפינת ליבי יחד עם אורך. אמן 🙏
עינב ורחל המהממות,תודה רבה לכן על כל העזרה והמסירות שליוויתן אותי בכלהתהליך במקצועיות רבה ובזכותכן קיבלתי את כל מה שמגיע לי. יישר כח גדול! שתמשיכו ותצליחו בהמשך הדרך
עו"ד רחל חדיד יצגה אותנו בערעור מול בטוח לאומי.הייתה מקסימה, קשובה, איכפתית, סבלנית וזמינה לאורך כל הטיפול. ייצגה אותנו בצורה מקצועית ורהוטה. תודה שבזכותך קיבלנו את מה שהגיע לנו.
רחל ועינב תודה רבה לכן על הכל אתן עזרתן לי במהירות וביעילות מירבית תוך זמן קצר להשיג לי את זכיותי ואני אמליץ על השירות המקצועי והאדיב שקיבלתי מכן בכל מקוםאין עליכן תודה רבה על הכלבברכה ,אסף סימון
אני כותבת כדי להמליץ על עינב הלד כעורכת דין יוצאת דופן לצרכיך המשפטיים. היה לי העונג לעבוד עם עינב והתרשמתי מהיסודיות מהמקצועיות, המומחיות והמסירות שלה להשגת התוצאה הטובה ביותר עבור.עינב הלד בעלת ניסיון עשיר בתחום המשפט, היא הפגינה בעקביות הבנה עמוקה של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, כמו גם מחויבות חזקה להגנה על האינטרסים של הלקוח. היא תמיד הייתה זמינה לענות על שאלות, לספק הנחיות ולהציע ייעוץ אסטרטגי לאורך כל מהלך התיק.בנוסף לידע והכישורים המשפטיים שלה יש לעינב גם כישורי תקשורת יוצאי דופן. היא מסוגלת להסביר בבירור מושגים ונהלים משפטיים מורכבים בצורה קלה להבנה.בסך הכל, אני לא יכולה להמליץ מספיק על עינב אני בטוחה שהיא תיהיה נכס לכל מי שזקוק לייצוג משפטי.
הייתי רוצה להגיד שהתהליך עם עינב היה מאוד מיקצועי והנושא היה מאוד רגיש ופשוט היא ידעה איך לגשת אליו ובכלל שמדובר בילדה האכפתיות וגישה משנה הכולתודה רבה לך עינב היקרה שנדע רק טוב שיהיה לכן בהצלחה❤️
אני נכה צה״ל אשר נפצעתי בפיגוע ירי וימים נלחמתי על החיים שלי הצלחתי לחזור לחיים וקבלתי צל״ש ועיטור המופת על תפקודי באירוע נתקלתי בבעיה מול חברת הראל עורכת הדין חדיד ומשרדה עזרו לי מאוד באופן מקצועי וליווי אישי תוך התחשבות במצבי הלא פשוט תודה לכם על הכל והרבה בזכותכם המשכתי לחיות בכבוד ממליץ לכול אדם שנתקל בבעיות כאלו שייוצג על ידי המשרד שלכם שאלוהים יברך אותם אמן
עו"ד רחל חדיד הינה מקצועית בחסד עליון ובעלת ניסיון רב שבא לידי ביטוי בין היתר בידע רב ובתשובות מדוייקות שעוזרות לך להבין את המצב המשפטי לאשורו. כל זאת בנוסף להיותה אנושית ומקסימה.מומלצת מכל הלב.
מזל טוב ובהצלחה רבה במשרד החדשומדהים שלכן בעזריאלי רשלצ" שלכן,ובהזדמנות זו הביע את תודתי הרבה לרחלי חדיד עוד הדין שבזכותה המיקצועית זכיתי להכרה הוגנת בנכותי המוצדקת לאחר מאבק עיקש שלא צלח ללא הייצוג שלך מול המוסד לביטוח לאומי💪🙏👑
רחל מייצגת אותי בנושא תאונת דרכים,קודם לכל רחל משדרת מקצועיות אמינות ולא פחות חשוב אנושיות, אני יודעת בביטחון שהיא עושה הכל כדי להצליח.ממליצה בחום
הכרתי את עינב וחלי דרך חברים,התרשמתי מאוד מהןעורכות דין ברמה גבוהה, מאוד מקצועיות, הסבירו לי בצורה מאוד ברורה ומובנת את הדברים. הוגנות מאוד והכי חשוב אנושיות.ממליצה בחום רב
עורכת הדין רחלי חדידכשאנו מחפשים עו״ד טוב אנו מחפשים אדם שישמור עלינו , שיגן עלינו ועל הזכויות שלנו. שיבין אותנו….עו״ד שילמד את האירוע את הבעייה ויידע לסכם ולהציג את החומרים בשבילך , שילחם עבורך ויגן עליך ועל הזכיות שלך.עו״ד רחלי חדיד, היא שילוב, אישה מדהימה אישה חדה, חריפות, מקצועית עם חשיבה יצירתית, אנושית, נעימה איכפתית עיניינית לצד היותה רגישה מאד, קשובה ביותר ישרה עם טוב לב וסבלנות רבה.תודה רחלי יקרה, על שנתיים בו את מלווה אותנו בהליך לא פשוט מורכב מאוד …תודה על הייעוץ הליווי וההכוונה , את נדירה! מוכשרת מקצועית, יסודית, בעלת ניסיון רב, פועלת תמיד בתיאום מלא עם הלקוח, וכל זאת בשקיפות מלאה ואמינות בלתי מתפשרת. דואגת ללקוחותיך וזמינה בכל שעה.אנחנו בשלבי סיום של ההליך המשפטי ואין לנו ספק שהוא יוכתר בהצלחה בע״ה ואין ספק שזה הרבה בזכותך .רחלי ההליך ארוך והיית שם לאורך כל הדרך עם ייעוץ מדהים ומקצועיות עד אין סוף.היכולת שלך לקחת את האירוע בסבלנות רבה לפשט אותו ולתת פתרון והכוונה נובע ממקצועיות וידע שיש לך!!!בנוסף את גם אישיות מדהימה ותומכת.אני ממליצה עלייך בחום ואני סמוכה ובטוחה שבמידה ואזדקק שוב ליעוץ משפטי אפנה רק אלייך.את יודעת להכווין לייעץ והכל מתוך מקום של הכלה,ידע,ניסיון, כישרון ויושרה מקצועית !המשיכי כך! חסרים עו״ד כמוך בתחוםמעריכה אותך מאוד💖שרה כהן
החוויה שלי מול עו"ד עינב הלדאני עובד איתה בשוטף על תיק תאונה.חייב לציין: השירות,היחס,הדאגה הם בסדר ראש עדיפויות אצלה! מקצוענית במקסימום.מודה לך על דר נעימה ואנושיתממליץ בחום כי אצלה תקבלו ביטחון ושקט נפשיואת הטיפול הכי טוב ואכפתי.מודה לך על כל הדרך ואמליץ עליך לכל המכרים שלי:)
ברצוני לומר תודה,תודה שהאמנם ,תמכתם ובעיקר שהייתם שם.תודה שמעבר לדפים ראיתם אותי קודם כל כאדם.תודה על הליווי החם והמחבק לאורך כל הדרך,תודה על הליווי החם האכפתיות והדאגה .מאחל לכם הצלחה במשרד החדשירון אלימלך
האמת..אין מספיק מקום לכתוב הכל.."עו"ד עינב הלד" ייצגה אותי בתיק שרבים מעו"ד שהתייעצתי..אמרו לי "אתה בבעיה גדולה" ולא התלהבו לקחת את הייצוג בתיק. כשהגעתי למשרד של עינב..הרגשתי שאני במקום טוב. עינב האמינה בתיק שהצדק ייעשה וכך היה. 3 שנים של מאבק וייצוג ברמה הכי גבוהה ..תוך ניהול של דיונים בבתי משפט מול מומחים מטעם התביעה , הצליחה עינב במיקצועיותה ובנחישות רבה להביא פסק דין של זכייה לטובתי והוצ' משפט.אני רוצה לציין שעינב לאורך כל הדרך הייתה קשובה, דייקנית, חרוצה..ואישיות כמו שלה,מקצוענות ויידע רב מביאה להצלחה!תודה רבה עינב. אני בטוח שתצליחי ..כי מגיע לך!ממליץ בחום על עו"ד עינב הלד.רונן טסי.
עורכות דין תותחיות! מייצגות את אמא שלי בתאונה שעברה, מעניקות יחס וליווי אישי, מקצועיות, אנושיות, נותנות את מלוא התמיכה, תודה על הכל! עצה אישית ממני - לא לחשוב פעמיים, לא תצטערו!
היי אני מירי סלאמה רוצה להודותו ולומר כמה מילים לעורכת דין מס אחד.חלי חדיד היקרה .טיפלה בתיק שלי במשך שלוש שניםטיפלה בצורה הכי טובהולך חלי היקרה רוצה להודות לך על מסירותך המלאה ועל השירות המקצועיתמיד דאגת לומר לי מירי יהיה בסדר ואני באותו רגע האמנת לך.ובאמת שעשית את הכל בכדי שנגיע להסכם הכי טוב שיש .באמת שלא יכולתי לבקש עורכת דין יותר טוב מזה .אז חלוש היקרה השם ישמור אותך ותמשיכי לעשות את עבודתך הנאמנהישר כחבאהבה ענקית מירי סלאמה
עינב היקרה , ברכות לרגל משרדך החדש.מודה לך על כל הטוב והצדק שעשית עבורי.כל לקוח שיכנס למשרדך יזכה בשירות וזמינות שאין שניים לו .תודה רבה על הכל .נתנאל
עינב עורכת דין מקצועית אנושית וסבלנית.טיפול וליווי צמוד. היתה קשובה אליי מאוד.תמיד היה לי מענה מהיר על כל שאלה.אני ממליצה עליה בחום!!!
js_loader
עורכות הדין רחל חדיד ועינב הלד
רוצה להתייעץ עם עו״ד לגבי המקרה שלך?
השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות

תפריט נגישות

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 39 ביקורות
×
js_loader